Büyükkiliç, Farabi Islam Bilim Ve Düsünce Tarihi Bilgi Söleni'ne Katildi

Kayseri Büyüksehir Belediye Baskani Memduh Büyükkiliç, Çetin Sen Bilim ve Sanat Merkezi tarafindan düzenlenen "Ulusal Bilsem Ögrencileri Farabi Islam Bilim ve Düsünce Tarihi Bilgi Söleni ve Resim Sergisi" açilisina katildi.

Belediyeden yapilan yazili açiklamaya göre, Çetin Sen Bilim ve Sanat Merkezi'nde gerçeklesen programda konusan Baskan Büyükkiliç, 'Erdemlerin en büyügü bilimdir' diyen Farabi'nin dogumunun 1150. yil dönümü etkinlikleri kapsaminda yapilan çalismalarin hayirli olmasini diledi.

"Farabiler bizlere isik saçiyor, yol gösteriyor. Bizlerin yeni Farabilerin çikmasi yönünde de elbette ki hep beraber gayret içerisinde olmamiz gerekiyor" ifadelerini kullanan Büyükkiliç, sunlari kaydetti:

"Vesile oldugumuz ve her türlü destegini verdigimiz Murat Kantarci Bilim ve Sanat Merkezi bitme asamasinda. En önemlisi TÜBITAK ile is birligi halinde kurdugumuz, 6 bilim merkezinden birisi olan Kayseri Büyüksehir Belediyemizin bünyesinde bilim merkezimiz var. Ayrica Develi'de bir okulumuzu bilim merkezine dönüstürdük. Çünkü biz bilimi çok önemsiyoruz."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.