Baskan Esen Açiklamasi 'Derdimiz, Vatandasin 'Verdigimiz Oy Da Vergi De Helal Olsun' Demesi'

Konyaalti Belediye Baskani Semih Esen, “Ihtiyaç oldukça tüm Konyaalti zamanla kabuk degistirecek. Ihtiyaç olmadan düzenleme yapmayacagiz, kamunun parasini ihtiyaç dogrultusunda ve en iyi kalite isler yaparak kullanacagiz. Derdimiz, vatandasin verdigimiz oy da vergi de helal olsun demesi” dedi.

Baskan Esen Açiklamasi 'Derdimiz, Vatandasin 'Verdigimiz Oy Da Vergi De Helal Olsun' Demesi'


Sürdürülebilir Ekonomi Toplulugu (SET) Ekim ayi toplantisinin konugu Konyaalti Belediye Baskani Semih Esen oldu. Toplantinin açilis konusmasini SET Grubu Baskani Ahmet Alper Alveroglu yapti. Konyaalti’ni Antalya’nin en özel ilçesi olarak yorumladiklarini belirten Alveroglu, “Antalya’nin marka degeri ilçelerinden biridir Konyaalti. Semih Esen de ilçenin marka degerini yükselten bir belediye baskani. Konyaalti’nda çok özel yerler var. Belediyenin sokak hayvanlarini koruma konusunda muhtesem duyarliligi, kent kültürü ve sanat adina önemli projeleri var. Tarim ve hayvancilik noktasinda fark olusturan projeler üretiyorlar. Hentbol takimi harika isler yapiyor. Baskanimiz Semih Esen Kent Konseyi’nin formatini degistirdi, bunu da çok önemsiyoruz” diye konustu.“STK’lar demokrasi için çok önemli”

Konyaalti Belediye Baskani Semih Esen de SET grubundan övgüyle bahsetti. Grubun Türkiye’de ihtiyaç duyulan bir topluluk olduguna vurgu yapan Esen, “Sizlerin sürdürülebilir ekonomiye öneri sunarak bir arada olmaniz çok önemli. STK’larin varligi, demokrasi açisindan çok önemli, demokrasinin kalitesini yükseltiyor” dedi.“Konyaalti Antalya’nin özeti”

Baskan Esen, Konyaalti’nin Antalya’nin özeti oldugunu kaydetti.

Antalya ile ilgili ne varsa Konyaalti’nda da var olduguna dikkat çeken Esen, “Daginda kar, dalinda portakal, iste tarif edilen yer Konyaalti. Yayla, kayak tesisi, dünyanin en güzel plaji, turizm, ekonomi her sey var. Konyaalti, Antalya’nin yüzde 8 küçültülmüs halidir. Bu özellikleri dolayisiyla Konyaalti’nda belediye baskani olmak bambaska sorumluluklar getiriyor. Sehircilik adina Anadolu’da birçok sey yapabilirsiniz, konut ihtiyacini karsilamak adina belli bölgeleri imara açabilirsiniz. Yapilasma kosullarini, bölge halkinin taleplerine göre düzenleyebilirsiniz. Ama bunlari yapamayacagiz ilçelerinde basinda Konyaalti gelir. Çok dikkat ederek adim atiyoruz. Planlanacak bölgelerin dogru seçilmesi lazim, ileride dogabilecek farkli ihtiyaçlarin önünü kesmemesi lazim” diye konustu.“Hayatpark’ta kalite var”

SET üyelerinin sorularini da yanitlayan Baskan Esen, HayatPark’in sürecini de paylasti. Esen, “HayatPark, 120 bin metrekarelik 3 bin 870 agaçtan olusan bir mesire alani. Burayi içerinde ticari kaygi olmayan, sessiz ve huzurlu bir yesil alana dönüstürelim istedik. Içerisinde insanlarin temel ihtiyaçlarini karsilayacak üniteler yaptik. Isin içine ticaret girdigi zaman baska boyuta gidiyor. Her asamada orada bulundum. Belli bir kalite düzeyinde olmasina çok özen gösterdik” dedi.“Zamanla kabuk degistiren Konyaalti”

Ihtiyaç oldukça Konyaalti’nin zamanla kabuk degistirecegini vurgulayan Esen, “Ihtiyaç olmadan düzenleme yapmayacagiz, kamunun parasini ihtiyaç dogrultusunda ve en iyi kalitede isler yaparak kullanacagiz. Konyaalti’nin çok hizli büyüme sürecini Muhittin Böcek baskanimiz güzel yürüttü. Farkli ellerde olmus olsaydi Konyaalti bu kadar hizli büyüme ile kendi içinde bogulup kalabilirdi. Bize üzerinde daha güzel seyler yapabilecegimiz bir Konyaalti devretti. Zamanla kabuk degistiren bir Konyaalti hedefimiz var. Hiç geregi yokken yollari kazan, kaldirimlari degistiren bir belediye degil, ihtiyaç oldukça en iyisini yapan bir belediyeyiz. Derdimiz, vatandasin ‘verdigimiz oy da vergi de helal olsun” demesi” dedi.

Toplantinin ardindan Alper Alveroglu, katilimindan dolayi Baskan Esen’e plaket verdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.