Bakan Kasapoglu Sirnak'ta 'Kültür Söleni Ve Ses Yarismasi' Finaline Katildi

Gençlik ve Spor Bakani Mehmet Muharrem Kasapoglu, Sirnak’ta düzenlenen “Kültür Söleni ve Ses Yarismasi” finaline katildi.

Bakan Kasapoglu Sirnak'ta 'Kültür Söleni Ve Ses Yarismasi' Finaline Katildi
Gençlik ve Spor Bakani Mehmet Muharrem Kasapoglu, temaslari kapsaminda geldigi kentte ilk olarak AK Parti Il Baskanligini ziyaret etti. Bakan Kasapoglu’nu partililer karsiladi. Bakan Kasapoglu, partinin konferans salonunda “Sirnak 3.Kademe il Yönetimi ve 3.Kademe Ilçe Baskanlari Istisare Toplantisi”na ardindan Sehir Stadyumunda düzenlenen “Kültür Söleni ve Ses Yarismasi Finali’ne katildi.

Yarismaya ayrica AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Erkan Kandemir, Sirnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Sirnak Belediye Baskani Mehmet Yarka, kurum müdürler ve çok sayida vatandas katildi.

Ses yarismasinda finale kalan 8 yarismaci birinci olmak için kiyasiya yaristi. Yarismada birinci olan Musacan Bingöl’e ödülünü Bakan Kasapoglu verdi.

“Tüm Sirnaklinin hizmetinde olmaya da devam edecegiz”

Programda konusan Bakan Kasapoglu, Sirnak’in, kardesligin, dostlugun ve samimiyetin sehri oldugunu söyledi.

Kasapoglu, Sirnak’in her zaman sporla, sanatla, kültürle en güzel mesaji tüm dünyaya, güçlü sekilde verdigin belirtti.

Her alanda oldugu gibi gençlik ve spor alaninda da hizmet siyasetini çitasini her geçen gün daha yukarilara çikarmada kararli olduklarini dile getiren Kasapoglu, söyle konustu:

“Sirnak’ta, ilçelerinde insa ettigimiz, projelendirdigimiz, çalismalarina basladigimiz tesislerimiz, gençlik merkezleriyle, yurtlariyla, statlariyla semt sahalariyla, salonlariyla havuzlariyla, tenis kortlariyla sporun her bransina hizmet etme anlayisiyla tüm Sirnaklinin hizmetinde olmaya da devam edecegiz. Sirnak’in gençleri, kadinlari basta olmak üzere tüm Sirnak halkinin ilçeleriyle Cizre’den, Uludere’ye, Uludere’den Güçlükonak’a, Beytüssebap’a, Idil’e, Silopi’ye, Cizre’ye kadar tüm ilçeleriyle, beldeleriyle Sirnak’in yaninda olmaya devam edecegiz. Bazilari görmeyecekler, görmek istemeyecekler, anlamak istemeyecekler ama biz inadina sevgiyi büyütmek adina, kardesligi güçlendirmek adina insa edecegiz, ihya edecegiz, birlikte gerçeklestirecegiz. 84 milyonun umudu Sirnak’in gençleri için her türlü imkani emirlerine amade kilmaya devam edecegiz.”

Yarismada gençlerin yeteneklerini en güzel sekilde ortaya koydugunu kaydeden Kasapoglu, “Bugün oldugu gibi her alanda Türkiye’nin gençleri, Türkiye’nin sanli bayragini temsil etmekte, iddialarini her alanda ortaya koymakta çaba gösteriyorlar. Sanatta, kültürde, sporda teknolojide, bilimde her alanda Türkiye’nin gençleri sadece Türkiye’nin degil insanin umududur” ifadelerini kullandi.

“Spordaki çitamizi hamdolsun ki olimpiyatlar tarihindeki en yüksek seviyeye tasidik”

Sahsiyeti, gayreti, özverisi, samimiyeti, çaliskanligi ve dürüstlügüne tüm gençlerle gurur duyduklarini ifade eden Kasapoglu, sunlari söyledi:

“Gençlerimizin önünü açma adina, her türlü imkani sunmak adina Sayin Cumhurbaskanimizin öncülügünde, sanayiden, sagliga, sagliktan egitime, egitimden ulastirmaya, spora kadar çitayi 81 vilayette oldugu gibi Sirnak’ta da daha yukarilara sizlerle birlikte tasiyacagiz. El ele vererek güçlü bir sinerjiyle birilerinin yikmaya çalistigi, söndürmeye çalistigi, bu sevgiyi, bu medeniyet tasavvurunu birlikte güçlendirecegiz. Iste olimpiyatlari birlikte yasadik. Her alanda, her bransta gençlerimiz Türkiye’nin dört bir yanindan Tokyo’ya gittiler ve ay yildizimizi dalgalandirmak için son ana kadar mücadele ettiler. Ve spordaki mücadelemizi, spordaki çitamizi hamdolsun ki olimpiyatlar tarihindeki en yüksek seviyeye tasidik.”

Sirnak’ta her spor bransinda olimpiyat sampiyonlarin çikacagina inandigini vurgulayan Bakan Kasapoglu, “Kadiniyla, erkegiyle milletimizi temsil etme adina binlerce gururumuz yine elbirligiyle yarinlara hazirlayacagiz. Cudi eteklerinde Cudi Tenis Turnuvasi düzenledik. Hep birlikte oradaydik. Sirnak’i bir spor sehri, Sirnak’i bir marka spor sehri olma adina çok anlamli bir çalismaydi ve inaniyorum ki önümüzdeki süreçte ulusal anlamda düzenleyecegimiz bu çalismalari yine uluslararasi boyutta Sirnak ve ilçelerinde birlikte gerçeklestirecegiz” diye konustu.

“Sizler yeter ki bu yolda bizlerle beraber olun, yeter ki el ele verelim. Hiçbir güç, fitne, ser odagi milletimizle gençlerimizle bizim aramizda giremedi bundan sonra da giremeyecek. Biz hep birlikte bugün burada yükselen kardeslik türkülerini, sevda türkülerini yine beraber seslendirmeye en güçlü sekilde tüm dünyaya haykirmaya devam edecegiz” diyen Kasapoglu, Kültür Söleni ve Ses Yarismasi düzenlenmesinde emegi geçen herkese tesekkür etti.

Programin sonunda Türk halk müzigi sanatçisi Zara konser verdi. Konser alani hincahinç dolarken Zara, birbirinden güzel eserler ve sarkilar seslendirdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.