Atasehir'de Yolda Buldugu 15 Bin TL'yi Alip Arkasina Bakmadan Kayiplara Karisti

Atasehir’de bir kisi insaat malzemesi almak için girdigi dükkandan ayrildigi sirada cebinde bulunan 15 bin lirayi sokaga düsürdü. O sirada yoldan geçen bir kadin 15 bin lirayi alarak arkasina dahi bakmadan kayiplara karisti. O anlar güvenlik kamerasina yansidi.

Atasehir'de Yolda Buldugu 15 Bin TL'yi Alip Arkasina Bakmadan Kayiplara Karisti


Olay, 28 Eylül Sali günü Atasehir Kayisdagi Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, insaat malzemesi almak için girdigi elektrik dükkaninda ödeme yapan Mehmet Ekinci dükkandan çiktigi sirada, isçilere vermek üzere cebine koydugu 15 bin lirayi farkinda olmadan cebinden düsürdü. Sokaga düsen 15 bin lirayi ise yoldan geçen bir kadin fark ederek aldi. Elindeki para ile dükkanlarin önüne gelerek bakinan kadin daha sonra arkasina bakmadan kayiplara karisti. O anlar ise güvenlik kameralari tarafindan saniye saniye kaydedildi.

Olay hakkinda ilk defa böyle bir sey ile karsilastiklarini belirten esnaf Burak Yapar, "Evet yaklasik üç bes gün önceydi. Müsterimiz geldi sürekli bizimle çalisan bir arkadasimiz zaten. Aldigi malzemelerin ödemesini yapti. Dedi ki su ustalarin parasi var onlari götürüp geleyim. Siz de o esnada malzemenizi hazirlayin dedi.

Yani bu niyetle çikmisti buradan. Dükkandan çikti, kapinin önünde parayi düsürdü. Aradan çok kisa bir süre geçti. Otuz saniye, otuz bes saniye kadar. Bir tane kadin geliyor, parayi aliyor. Bizim dükkana dogru bir iki adim atiyor hani götüreyim, vereyim diye veya etraftakileri kandirma çabasi da olabilir. Ondan sonra geri dönüyor. Yanindaki dükkana gider gibi yapiyor. Oraya da girmiyor. Ondan sonra arka sokaga giriyor, sonrasi kayip. Miktar belli ama paranin ne oldugu belli degil. Herhalde bulunamadi. Polise de gidildi. Kayiplara karisan para 15 bin. Iki üç gündür zaten arkadas burada, sürekli kamera kayitlarina baktik. Ama herhangi bir sey yok yani” diye konustu.

Öte yandan, paranin sahibi Mehmet Ekinci parasini bulan kadindan sikayetçi oldu. Polis olayla ilgili çalisma baslatti.

Adamin sokakta düsürdügü parayi sokaktan geçen bir kadinin aldigi ve oradan uzaklastigi anlar kameraya yansidi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.