Antalya'da 6. Kaleiçi Old Town Festivali Basladi

Antalya'da bu yil 6'ncisi düzenlenen Kaleiçi Old Town Festivali geleneksel kortejle basladi.

Muratpasa Belediyesince gerçeklestirilen festivalin açilis kortejinde, 14-17 Ekim'de Kaleiçi sokaklarinda sahne alacak gösteri ekipleri, bando takimi ve vatandaslar yer aldi. Karaalioglu Parki'nda baslayan ve antik kent sokaklarinda devam eden kortej, bu yil ana etkinlik alani olarak belirlenen Karaalioglu Parki'ndaki sahne alaninda son buldu.

Festival kapsaminda Barcelona Gipsy Balkan Orkestrasi tarafindan konser düzenlendi.

Kaleiçi'nin yüzyillara uzanan hikayesini dünyayla bulusturmak, antik kentlerin dayanisma içinde korunmasi ve gelecek kusaklara aktarilmasi amaciyla gerçeklestirilen festivalde, bu yil 27 noktada 187 etkinlik yapilacak. 21 ülkeden 39 konuk sehrin agirlanacagi festivalde, her aksam saat 20.00'de Yildizli Geceler ve Aksam Sefasi konserleri verilecek.

Konser programi kapsaminda Elif Sanchez, Gencer Savas Orkestrasi, Antalya Devlet Senfoni Orkestrasi, Emir Ersoy Project, Trio Patara, piyanist Iraz Yildiz, Onur Nugay ve Muharrem Kizilarslan sahne alacak.

Festivalde konserlerin yani sira sergiler, yoga etkinlikleri, imza günleri, resimden seramik ve heykele sanatin farkli alanlarinda gerçeklestirilecek çalistaylar, tavla turnuvasi, performans gösterileri, atölye çalismalari, söylesiler, dogaçlama tiyatro gösterileri ve mutfak atölyeleri gerçeklestirilecek.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.