Akçakent'in Köylerine 9 Milyon Liralik Içme Suyu Yatirimi Yapildi

Kirsehir'in Akçakent ilçesindeki köylere 9 milyon liralik içme suyu altyapi yatirimi gerçeklestirildigi bildirildi.

Il Özel Idaresi Genel Sekreteri Kurtulus Yilmaz, yaptigi yazili açiklamada, iklim degisikliginden kaynaklanan kurakliga karsi köy içme suyunun daha dikkatli ve tasarruflu kullanilmasinda kolektör sisteminin çok büyük bir önem kazandigini ifade etti.

Köylerde tamamlanan kolektör sistemleri ile içme suyu kayip kaçak ve sizintilarinin engellendigini ve tüm içme suyu kullanicilarinin kayit altina alindigini vurgulayan Yilmaz, 2021 yili itibariyla Akçakent ilçesinin köylerinde 9 milyon liralik içme suyu altyapi yatirimi yaptiklarini ifade etti.

Tüm köylerde içme suyunun kolektör sistemine dönüstürüldügünü ve 230 kilometre içme suyu sebekesinin degistirildigini vurgulayan Yilmaz, sunlari kaydetti:

"Köylerimizde amacimiz içme suyu sorunu yasanmamasidir. Hemserilerimizin yasam kosullarini daha kaliteli hale getirmek, onlarin talep ve isteklerini takip etmek her zaman birinci önceligimiz olmustur. Amacimiz köylerimizde hemserilerimize kaliteli su içirmek ve hiç bir zaman su kesintisi yasatmamak. Tüm köylerimize hayirli ve ugurlu olmasini diliyorum. Köy içme suyu yapim çalismalarinda gösterdikleri özverili çalismalardan dolayi tüm mesai arkadaslarimiza tesekkür ediyorum".

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.