Adilcevazli Sehidin Adi Kocaeli' De Yasatilacak

Suriye’nin El Bab bölgesinde sehit olan Bitlis’in Adilcevaz ilçesi nüfusuna kayitli Sözlesmeli Er Muhammed Bozarslan’in adi, Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki bir okulda yeni kurulan kütüphaneye verildi.

Adilcevazli Sehidin Adi Kocaeli' De Yasatilacak
2016 yilinda Suriye’nin El Bab bölgesinde sürdürülen Firat Kalkani Harekati’nda güvenlik güçleriyle teröristler arasinda çikan çatismada sehit olan Sözlesmeli Er Muhammed Bozarslan’in adi, Iyilige Vesile Ol Insani Yardim Dernegi ve Kocaeli Kantin Isletmecileri Dernegi tarafindan Körfez ilçesine bagli Yavuz Selim Ilkokulu’nda kurulan kütüphaneye verildi.

Sehit Muhammed Bozarslan Kütüphanesinin devam eden çalismalarini yerinde inceleyen sehit ailesi, evlatlarinin isimlerinin ülkenin her kösesinde yasatiliyor olmasindan dolayi duyduklari memnuniyeti dile getirdiler.

Iyilige Vesile Ol Insani Yardim Dernegi Yönetim Kurulu Baskani Ismail Bozdogan ise sehitlerin aziz hatiralarina ve emanetlerine sahip çiktiklarini ifade ederek, “Sehidimizin ailesini burada görmek, gerçekten bizleri mutlu etmistir. 2016 yilinda Türk Silahli Kuvvetleri’nin Firat Kalkani Harekâti kapsaminda Suriye’nin El Bab bölgesindeki terör saldirisinda 23 yasinda sehit olan Piyade Sözlesmeli Er Muhammed Bozarslan kardesimizin anisina bir kütüphane kurduk. Vatan, millet ve bayrak ugrunda sehit düsmüs kahramanlarin hatirasini yasatmanin önemli oldugunu hep birlikte biliyoruz. Biz degerlerine bagli bir milletiz. Varligimizi borçlu oldugumuz sehitlerimizin sehadeti bizim en önemli degerlerimizden biridir. Bu anlayisla vatan topragini kanlariyla sulayan sehitlerimizi unutmamaya gayret gösteriyoruz. Sehitlerimizin aziz hatiralarina ve emanetlerine sahip çikmaya çalisiyoruz. Sunu ifade etmeliyim ki, sehit ailesinin yasadigi aciyi, hiç kimse tahmin edemez ama onlarin acisi hepimizin acisidir. Bu topraklari ilelebet vatan olarak tutabilmemiz için gerekirse kanimizi, gerekirse terimizi akitacagiz. Biz o kara günü hiç unutmadik. Sadece sehitlerimizin adini yasatmakla kalmayacagiz, devletine ve milletine sadakatle bagli yeni nesillere de ön ayak olacagiz. Ben bu duygularla kütüphanemizin yapiminda emegi geçen herkese tesekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.