ABD'de Bir Bölgede Artan Marihuana Çiftlikleri Sebebiyle Acil Durum Ilan Edildi

ABD'nin Oregon eyaletindeki bir bölgede, yasa disi marihuana çiftliklerinin sayisindaki ve büyüklügündeki artis nedeniyle acil durum ilan edildi.

Jackson Bölgesi Komiserler Kurulu üyeleri, bölgedeki yasa disi esrar üretiminin halk sagligi ve güvenligine yönelik tehdit olusturdugu konusunda vatandaslarin uyarildigini belirtti.

Konuyla ilgili Valilik ile Yasama Meclisi liderlerine yardim çagrisinda bulunduklarini ifade eden kurul üyeleri, bölgede acil durum ilan edildigini kaydetti.

Kurul üyeleri, Vali Kate Brown, Senato Baskani Peter Courtney ve Temsilciler Meclisi Baskani Tina Kotek'e mektup gönderdiklerini dile getirerek mektupta, "Jackson bölgesindeki durumu ele almak için yardiminizi talep ediyoruz." ifadelerine yer verildigini söyledi.

Mektupta, bölgede bu yil, marihuana üretimi veya islenmesiyle ilgili çok sayida ihlalin kayitlara geçtigi kaydedildi.

Vali Brown'in sözcüsü Charles Boyle, "Oregon, yasa disi esrar isletmelerinin büyümesine açik degil. Bunlar devletimiz kuraklik içindeyken su kaynaklarini tüketen, is gücünü insanlik disi kosullarda tutan ve yasal esrar pazarimiza ciddi sekilde zarar veren suç örgütleridir." dedi.

Oregon Saglik Müdürlügü eyalette denetlenen kayitli kenevir çiftliklerinin yaklasik yüzde 50'sinin yasa disi esrar yetistirdigini ve THC içeriginin - kenevire en yüksek seviyesini veren bilesik - yasal limitlerin üzerinde oldugunu bildirdi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.