Üzüm Üreticilerini Dolandirdigi Iddia Edilen Tüccar Hakkinda Suç Duyurusu

Sakarya'nin Geyve ilçesinde hasat ettikleri üzümlerin parasini alamadiklarini öne süren 20 çiftçi, tüccar hakkinda savciliga suç duyurusunda bulundu.Sekiharman Mahallesi'nde yasayan çiftçilerden Ümit Özel, gazetecilere, yaklasik 400 ton üzüm parasini alamadigini iddia etti.

Tüccar B.Ö. ile daha önce alisveris yaptiklarini anlatan Özel, "Ancak agustostan itibaren verdigimizin üzümlerin parasini alamadik. Verdigimiz üzümler Ankara'da satildi, o gün ki fiyatlardan fiyat verildi ve tuttugumuz defterler yazildi. Geçtigimiz pazar günü yükledigimiz son arabadan sonra ortadan kayboldu." dedi.

Özel, tüccarin sadece kendilerine degil, Geyve esnafina da borcu oldugunu öne sürerek, "Sekiharman Mahallesi olarak bizim tüccardan 1,5 milyon civarinda alacagimiz var. Geyve'nin diger köylerinden ve Osmaneli'den de parasini alamayanlar var. Bu rakam 2 milyon lirayi askin. Çok magdur durumda kaldik." diye konustu.

B.Ö. hakkinda savciliga suç duyurusunda bulunduklarini, gerekli islemlerin baslatildigini bildiren Özel, magduriyetlerinin giderilmesi için yetkililerden yardim istedi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.