Üsküdar'da 16'Nci ÜSMEK Merkezi Faaliyete Basladi

Müzik ve gösteri sanatlari, sanat ve tasarim, kisisel gelisim, seramik ve cam, el sanatlari, giyim üretim teknolojileri, yabanci dil gibi alanlarda egitimlerin verildigi (Üsküdar Sanat ve Meslek Egitimi Kurslari) ÜSMEK’in 16’nci merkezinin açilisi gerçeklestirildi.

Üsküdar'da 16'Nci ÜSMEK Merkezi Faaliyete Basladi
Üsküdar Belediyesi tarafindan ücretsiz bir sekilde bireylerin bilgi ve yetkinliklerinin gelistirilmesine katki saglamak, meslekî ve sanatsal bilgilerini gelistirmek, istihdam saglamak amaciyla Üsküdarlilarin hizmetine sunulan ÜSMEK 16’nci merkezini Cumhuriyet Mahallesi’nde açarak egitim faaliyetlerine basladi.

ÜSMEK Cumhuriyet Kurs Merkezi’nde Hayat Boyu Ögrenme faaliyetleri kapsaminda 16 yas ve üzeri yetiskinler için sanat ve meslekî egitim kurslari verilecek. Açilisa Üsküdar Kaymakami Murat Sefa Demiryürek ve Üsküdar Belediye Baskani Hilmi Türkmen katilim saglayarak günün anlam ve önemine dair açiklamada bulundular. ÜSMEK merkezi açilis kurdelesinin kesilmesinin ardindan faaliyete basladi.“ISMEK yoksa ÜSMEK var”

ÜSMEK açilisina katilan Üsküdar Belediye Baskani Hilmi Türkmen, “Bugün Üsküdar’da 16’nci ÜSMEK subemizin açilisini gerçeklestiriyoruz. Yaklasik 10 bin ögrencimiz var. Kursiyerlerimizin yüzde 90’i bayan. Üsküdar’daki hanimlarimiz, genç kizlarimiz ve özellikle ev hanimlari, bir takim el beceri kurslarinda kendilerine yeni meslek ve sanat ögrenme imkani buluyorlar. Öte yandan da bu sosyal proje, ticari boyutu da olan bir proje. Ürettikleri ürünleri, el eserlerini satma, aile bütçesine, ev ekonomisine kazandirma imkani da bulacaklar. Bu isler daha önce ISMEK çatisi altinda yapiliyordu. Ne yazik ki ISMEK’ler kapatilinca biz Üsküdar ölçeginde ISMEK yoksa ÜSMEK var dedik. Güzel de oldu. Çok muazzam bir talep var. Özellikle ev hanimlari bu isi takip ediyorlar. Yeni açmamiza ragmen 600’e yakin kayit olan ögrencimiz var. Bugün ilk dersi yapacaklar. Güzel bir imkan, güzel bir proje. Bunun önemli olduguna inaniyoruz. Bu proje baska yönüyle de aile huzuruna, toplum huzuruna inanilmaz faydasi, katkisi olan bir proje. Hayirli olsun, buraya devam eden hanim kardeslerimizi kutluyorum, tebrik ediyorum. Buraya her yastan insanlar geliyor. 16 yasindan itibaren saglikli olan herkes için bu kapi açik. Tamamen ücretsiz. Kimseden hiçbir ücret talep etmiyoruz. Milli Egitim Müdürlügümüz, Kaymakamligimiz ve Üsküdar Belediyesi is birligiyle yapilan bir proje. Anlamli ve önemli bir is birligi. Üsküdar’da bereketli oldu. Insallah devami gelecek” ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.