TÜRSAB, Türk Ve Yunan Seyahat Acentelerinin Katilacagi Turizm Çalistayi Düzenleyecek

Türkiye Seyahat Acentalari Birligi (TÜRSAB) Yunan adalarina tur düzenleyen Türk ve Yunan seyahat acentelerini turizm çalistayinda bir araya getirecek.

TÜRSAB'dan yapilan açiklamada, çalistayin iki ülke arasinda Kovid-19 salgini sebebiyle zarar gören ticari ve turistik faaliyetlere iliskin sorunlari ele almak, sürdürülebilir, güçlü bir dostluk ve komsuluk is birligi ortami yaratmak amaciyla düzenlenecegi bildirildi.

Çalistayda hizli ve yapici adimlarin temellerinin atilmasinin hedeflendigi vurgulanan açiklamada sunlar kaydedildi:

"Pandemi döneminde kapatilan deniz gümrük kapilarinin açilmamasindan dolayi feribot seferleri yapilamiyor. Komsu ülke vatandaslarinin seyahat edememesi iki ülkenin de turizm sektörünü derinden etkiliyor. Küresel salginin yol açtigi ekonomik yaralarin sarilmasi için büyük gayretlerin gösterildigi bu dönemde, deniz gümrük kapilarinin ve feribot seferlerinin açilmasi, iki ülke arasindaki turistik dolasimin yeniden canlanmasi ve özel sektörün ikili ticari iliskileri açisindan büyük önem arz ediyor. Bu sebeple düzenlenecek çalistayda, sektörün daha güçlü bir sekilde ayaga kalkmasi ve dostluk-komsuluk iliskileri için atilacak adimlar degerlendirilecek."

Açiklamada, benzer çalistaylarin Azerbaycan, Iran, Gürcistan ve Balkan ülkelerinde faaliyet gösteren seyahat acenteleriyle de gerçeklestirilmesinin planlandigi belirtildi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.