Türkiye'nin Degil Dünyanin En Iyi 3. Oteli Bakin Hangi Sehirde

Dünyanin en fazla takip edilen seyahat ve yasam stili dergilerinden Condé Nast Traveler’in prestijli okur degerlendirmesi olarak nitelendirilen ‘Okur Seyahat Ödülleri 2021’ siralamasinda ‘Dünyanin En Iyi Otelleri’ listesi açiklanirken, Ikbal Thermal Hotel ve SPA, ‘En Iyi Spa Resort’ ve ‘Destinasyon Spa Resort’, kategorilerinde dünya 3’ncüsü oldu.

Türkiye'nin Degil Dünyanin En Iyi 3. Oteli Bakin Hangi Sehirde
Ikbal Thermal Hotel & SPA uluslararasi platformda en prestijli seyahat dergilerinden biri kabul edilen Condé Nast Traveller’in okuyuculari tarafindan belirlenen ‘En Iyiler’ listesinde yer aldi. New York merkezli Dünyaca prestijli, lüks seyahat konusunda otorite sayilan, ayda 5,6 milyon üzerinde uluslararasi okuyucuya sahip, gezginlerin kilavuzu ve ilham kaynagi olan seyahat ve yasam stili dergisi Condé Nast Traveler okurlari, bu ödül için geçtigimiz 12 ay boyunca ziyaret ettikleri yerleri bizzat oyladilar. Dergi, turizm ve is dünyasinin en iyilerini belirlemek amaciyla 1988’den bu yana sehirler, havayolu sirketleri, seyahat ve gemi acentalari ve oteller kategorilerinde dünyanin en iyilerini belirleyerek seyahat dünyasina yön veriyor. Dünyanin en önemli seyahat dergilerinden Condé Nast Traveller’in global edisyonunun okurlari, Ikbal Thermal Hotel & SPA’yi ‘2021 Okur Seyahat Ödülleri’nde dünyanin en iyi otelleri arasinda oyladi. Ikbal Thermal Hotel & SPA, ‘En Iyi Spa Resort’ ve ‘Destinasyon Spa Resort’ kategorilerinde pek çok saygin rakibini geride birakarak Dünya’da 3.ncü oldu. Ayni zamanda bu kategorilerde ülkemizi temsil eden tek otel oldu.

“Ziyaretçilerimiz bu yil Afyonkarahisar’i yüksek oranda tercih etti”

Ikbal Thermal Hotel & SPA Genel Müdürü Ali Gümüshan, sagladiklari basari ile hem kuruluslari hem de Afyonkarahisar adina gurur duyduklarini belirtti.

Gümüshan, “Termalin ve lezzetin sehri Afyonkarahisar 2021 yili Turizm sezonunda da pandemi olmasi nedeniyle yine de istedigimiz sayilara ve rakamlara ulasti. Burada en büyük etkenin geçen yil pandemiden dolayi gelemeyen ziyaretçilerin bu yil Afyonkarahisar’i yüksek oranda tercih etmeleri. Ayni zamanda yabanci misafirlerimizin konaklamalari da oldu. Afyonkarahisar termalin ve lezzetin baskenti ve sporunda ayni zamanda baskentidir. Afyon kendinden hem ulusal hem de uluslararasi arenada söz ettirmeye devam ediyor” dedi.“Afyonkarahisar adindan söz ettiriyor”

Gümüshan, listenin genis bir okuyucu kitlesine sahip saygin bir kurulus tarafindan hazirlandigina dikkat çekerek, “Bu yil Afyonkarahisar’daki Ikbal Termal Otel Condé Nast ödülleri Amerika merkezleri ay da yaklasik 5-6 milyon kisilik bir okuyucu kitlesi var. Bunun okuyucularinin ve gezginlerinin yapmis olduklari degerlendirmede Ikbal Termal Otel en iyi dünyada ‘Spa Resort ile Destinasyon Spa Resort’ ödülünü layik görüldü.

Iki ödül birden aldi. Türkiye’den bu ödüle farkli kategorilerde layik görülen 13 otel var. Bu ne anlama geliyor? Afyonkarahisar’in hem uluslararasi anlamda web sitelerinde yayinlandiginda kendinden, adindan söz ettiriyor hem de bu prestijli yerlerde ismi geçiyor. Okuyucularin ilgisini çekiyor ve bir süre sonraki merak uyandirip Afyonkarahisar’a hem dinlenme hem termal amaçli geliyorlar” diye konustu.“Spa Resort ve Destinasyon Spa Resort kategorisinde dünya üçüncüsü olduk”

Ikbal Otel Genel Müdür Yardimcisi Ibrahim Kirimlioglu ise Condé Nast Traveler’in bu yil 34. yili olarak okuyucu ödüllerini oyladigini kaydetti.

Kirimlioglu, “Bu okuyucu ödülleri her yil yapilmaktadir. Bu sene de Ikbal Termal Otel olarak biz dünya üçüncüsü olarak Spa Resort ve Destinasyon Spa Resort kategorisinde dünya üçüncüsü olduk. Geçen sene de bu oylamaya girmistik. Geçen yil dördüncü seçilmistik. Condé Nast Traveler’in dünyada saygin ve otoriter sahibi bir seyahat dergisidir. New York merkezli Ingiltere, Ortadogu, Hindistan gibi merkeziler de ofisleri bulunuyor. Bu dergide uluslararasi platformda Ikbal Termal Otel olarak ve Afyonkarahisar olarak yer almaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.“Afyonkarahisar’dan Ikbal Otel olarak yer almaktayiz, Türkiye’yi temsil ediyoruz”

Listeye Türkiye’den 13 otelin girdigini ve bu oteller arasinda Ikmal Termal’in dünya 3. oldugunu vurgulayan Kirimlioglu açiklamalarini söyle sürdürdü:

“Otelimiz toplamda 286 odaya sahip. Spa merkezi ve wennes merkezinden olusmaktadir. Spa merkezimiz 3 katogoriye ayriliyor. Baylara özel, bayanlara özel ve bay, bayan karisik seklinde kullanima sahip. Condé Nast Traveler’in oylamasinda misafir memnuniyeti çok önemli. Çünkü burada konaklayan misafirler ve Condé Nast okuyucusu olan misafirlerimiz oylamaya katildi.

Bu sayede listeye girmeyi basardik. Türkiye’den toplamda 13 otel bu listeye girdi. Biz listede sadece Afyonkarahisar’dan Ikbal Otel olarak yer almaktayiz, Türkiye’yi temsil ediyoruz. Bununla da gurur duyuyoruz.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.