Suhut Kadin Kültür Evi'nden Frigya Gezisi

Afyonkarahisar’in Suhut Kadin Kültür Evi katilimci kadinlari, Ayazini ve Emre Gölü’nü gezerek buradaki tarihi destansi alanlarla ilgili bilgiler edindi.

Suhut Kadin Kültür Evi'nden Frigya Gezisi
Suhut Kaymakamligi’nin katkilariyla Frigya’da keyifli bir gün geçiren katilimcilar 3 bin yillik tarihin izlerine taniklik ettiler. Ayazini’ni Frigya Rehberi ve Tanitim Sorumlusu Seyma Nur Çiçek esliginde gezen Suhutlu Kadin Kültür Evi katilimcilari gezilerinin sonunda Ihsaniye Kaymakami Dogukan Koyuncu ile görüserek gün anisina fotograf çektirdiler. Koyuncu Suhut’lu kadinlarin Ayazini’ne ziyaretlerinden duydugu memnuniyeti dile getirdi. Katilimcilar gezilerine Emre Gölü’nde tekne turu yaparak son verdiler. Suhut Kadin Kültür Evi katilimcilari Ayazini Kadin Kültür Market’i de gezerek satilan ürünleri gözlemlediler.

Gezdikleri yerlerde fotograf çektirerek gezilerini ölümsüzlestiren Suhutlu Kadinlar Ayazini ve Kadin Kültür Evleri projeleri nedeniyle Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’e tesekkür ettiler.

Geziyi degerlendiren Fadime Akar Ayazini, Emre Gölü’nü Suhutlu hemserileriyle gezmekten dolayi çok mutlu oldugunu belirterek, “Kadin Kültür Evleri’nin mimarlari Valimiz Gökmen Çiçek ve saygideger esleri Sümeyra Çiçek’e ne kadar tesekkür etsek azdir. Ayazini’nin tarihi degerlerinin ortaya çikarilarak turizme kazandirilmasi da ilimiz açisindan çok önemli. Bu önemli kazanim için de yine Valimiz Gökmen Çiçek’e minnettariz. Suhutlu kadinlarimizla tarihe taniklik ettik. Insallah baska faaliyetlerde yeniden bulusuruz” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.