(Özel) Börekçiye Disaridan Kahvaltilik Getirdi, Ortalik Karisti Açiklamasi Meydan Kavgasi Kamerada

Çaglayan’da bir börekçiye kahvaltilik alip gelen sahsi, is yeri sahibi “disaridan yiyecek getiremezsin” diyerek göndermek istedi. Iddialara göre; is yeri sahibi uyarilari dikkate almayan sahsi yumruk atarak gönderdi. Bir süre sonra arkadaslariyla börekçiye tekrar gelen sahis olay çikartinca ortalik karisti. Sandalye, biçak, kürek, yumruk ve tekmelerin havada uçustugu meydan kavgasinda neye ugradigini sasiran sahis ve yakinlari havaya ates açarak kaçmak zorunda kaldi. Yasananlar kameralara yansirken, Çaglayan Polis Merkezi Amirligi ekipleri kaçan saldirganlari kiskivrak yakaladi.

(Özel) Börekçiye Disaridan Kahvaltilik Getirdi, Ortalik Karisti Açiklamasi Meydan Kavgasi Kamerada


Olay, geçtigimiz Cuma günü saat 16.00 siralarinda Kagithane Çaglayan’da bulunan bir börekçide yasandi. Edinilen bilgiye göre, C.Y. disaridan aldigi kahvaltilik malzemeleri aldiktan sonra E.Y.’nin islettigi börekçiye gelerek burada kahvalti yapmak istedi. C.Y.’yi fark eden is yeri sahibi E.Y. “disaridan yiyecek getiremezsin” uyarisinda bulunarak, is yerinden göndermeye çalisti. Ancak çikan tartismada börekçi E.Y. tartistigi C.Y.’nin gözüne yumruk atti. Müsterilerin araya girmesi sonucu C.Y. is yerinden ayrilarak yakinlarina olayi anlatti. C.Y. bir süre sonra A.R. ve Ö.A. isimli yakinlari ile isyerine giderek montlarinda gizledikleri sopalarla börekçi E.Y.’ye saldirdi. Kavga sirasinda A.R. ve Ö.A. börekçi E.Y.’yi sopayla basindan yaraladi.

Börekçideki müsteriler dahil olunca meydan kavgasi çikti

Taraflar arasindaki kavgaya mahalleli ve müsterilerde dahil olunca bir anda meydan savasi çikti. Çevre esnafinda karistigi ve sandalye, biçak, kürek, yumruk, tekme ve sopalar havada uçustugu kavgada ortaligin savas alanina döndü. Neye ugradigini sasiran C.Y. ve yakinlari kalabaligin elinden kurtulmaya çalisirken basarili olamayinca yanlarinda getirdikleri tabanca ile havaya ates açti. Korkuyla vatandaslar saga sola kaçisirken, saldirganlar ise kaçarak kayiplara karisti.

Kagithane polisi saldirganlari yakaladi

Ihbar üzerine olay yerine Kagithane Ilçe Emniyet Müdürlügü Çaglayan Polis Merkezi Amirligi ekipleri gelerek önlem alip, saldirgan sahislarin kimliklerini belirlemek için genis çapli çalisma yapti. Bölgedeki güvenlik kamera görüntülerini tek tek inceleyen Kagithane polisi, C.Y ile yaninda gelen A.R. ve Ö.A.’yi tespit ettikten sonra kisa sürede yakaladi. Gözaltina alinan sahislar emniyete götürüldü.

Börekçide yasanan kavga ani kameraya yansidi

Öte yandan Kagithane’de börekçide yasanan kavga ani ise güvenlik kamerasina saniye saniye yansidi. Görüntülerde, börekçiye sahsin gelmesi ve kavganin baslamasiyla birlikte ortaligin karistigi, sandalye, biçak, yumruk ve tekmelerin havada uçustugu daha sonra ise sahislarin havaya ates açarak kaçtigi görülüyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.