(Özel) Avrupa Ümidiyle Yunanistan'a Gittiler, Iskence Edilerek Geri Gönderildiler

Avrupa’ya gitme ümidiyle Yunanistan’a giden 15 Pakistan uyruklu göçmen, yakalandigi Yunan askerleri tarafindan 4 gün boyunca iskence gördü. Türkiye’ye geri gönderilen göçmenler yasadiklari o dehset anlari anlatarak, “Türk askerleri olmasaydi ölecektik üzerimizdeki kiyafetleri onlar verdi” dedi.

(Özel) Avrupa Ümidiyle Yunanistan'a Gittiler, Iskence Edilerek Geri Gönderildiler
15 Pakistan uyruklu düzensiz göçmen Avrupa’ya gitme ümidiyle Yunanistan’a geçmek istedi. Karayusuf civarinda bir bota binen ve Yunanistan’a geçmek isteyen göçmenler kiyiya yaklastiginda Yunan askerlerine yakalandi. 4 gün boyunca kampta iskence gören göçmenler daha sonra ise Yunan askerleri tarafindan Türkiye sinirina birakildi. Sinirda ölmek üzere olan Pakistan uyruklu Hadim Hüseyin ve Ali Hamza, Türk askerlerinin yardimiyla kurtuldu. Türk askerlerinin yardimiyla hayatta kalan Pakistan uyruklu göçmenler yasadiklari o dehset anlarini anlatti.

Yunanistan sinirinda yakalanan ve dört gün boyunca iskenceye maruz kalan Hadim Hüseyin, “Biz Yunanistan’a gitmek istiyorduk. Bizi yakaladilar ve 4 gün boyunca bize vurdular ve bizi geri Türkiye’ye attilar. Türk askerleri bizi buldu ayakkabimizi ve kiyafetlerimizi verdiler ama Yunan askerleri bize ne yemek verdi ne su verdi 4 gün boyunca hiçbir sey vermedi. Biz mecburen çalismak için geldik ne yapacagimizi bilmiyoruz ilaç alamiyoruz çok kötü durumdayiz 15 kisiydik ben ve bir arkadasima iskence yaptilar” seklinde konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.