Oltu Denetimli Serbestlik Müdürlügüne Yeni Hizmet Binasi

Oltu ilçesindeki Denetimli Serbestlik Müdürlügü yeni binasina kavustu. Fiziki sartlarinin yetersizligi nedeniyle yeni bir hizmet binasina ihtiyaç duyan Denetimli Serbestlik Müdürlügü Oltu Cumhuriyet Bassavcisi Mikail Sarikaya’nin girisimleriyle yeni hizmet binasina kavustu.

Oltu Denetimli Serbestlik Müdürlügüne Yeni Hizmet Binasi
Uzun yillardir gerek mevcut binanin fiziki kosullarinin gerekse park alani sorununun yasandigi hizmet binasinin Denetimli Serbestlik ruhunu yansitamadigi kurum Adliye Lojmani olarak bilinen binanin iyilestirilmesi sonrasi çok daha genis bir hizmet binasina ve içerisinde park alani da bulunan yeni bir kurum binasina dönüstürüldü.

Oltu Cumhuriyet Bassavcisi Mikail Sarikaya, Oltu’da göreve basladiktan sonra ziyaret ettigi Denetimli Serbestlik Müdürlügünde hizmet binasinin fiziki yetersizliklerini tespit edip konu ile alakali girisimlerde bulundu. Adliyeye ait bos olan lojmanlarin bir blogunu Denetimli Serbestlik Müdürlügüne tahsis eden Bassavci Sarikaya, gerekli iyilestirmeleri yapildiktan sonra binayi hizmete açtiklarini belirtti.

Daha önce özel bir mülkte kirada olan müdürlügün artik kira ödemeden kendine ait binada hizmet verecegini aktaran Sarikaya, “Denetimli Serbestlik süpheli sanik veya hükümlülerin toplum içinde denetim takip ve iyilestirilmesi yani sira toplumun korunmasi da esas olan çagdas bir infaz sitemidir. Özünde yükümlünün denetlenmesi iyilestirilmesi ve topluma kazandirilmasi olan bir dizi çalismanin es zamanli yürütülmesi gerektiren uygulamalarin bütünüdür. Kuruma yakisir bir binada hizmet vermek bizim için önemliydi. Üç dört yildir kira bedeli ödeyerek hizmet veren müdürlügümüz bundan böyle çok daha iyi sartlarda kendi binasinda hizmetine devam edecektir” dedi.

Oltu Cumhuriyet Bassavcisi Mikail Sarikaya, “Adalet Bakanligimiza ait lojman binamizin atil kalmamasi için ve ciddi yük getiren kiralik binalardan kurtulmak düsüncesi ile hizmet binamiz modern mimariye sahip olmasa dahi yeni ve daha genis fiziki bir mekân olusturmaya gayret ettik. Bu kapsamda yeni faaliyete geçen Denetimli Serbestlik Müdürlügü hizmet binamizin ilçemize hayirli ugurlu olmasini temenni ediyorum" seklinde konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.