Memleketinde Hayalini Kurdugu Meslegi KOSGEB Destegiyle Gerçeklestirdi

Sinop’un Türkeli ilçesinde, memleketinde hayalini kurdugu islak mendil üretimini KOSGEB destegiyle sagladi.

Memleketinde Hayalini Kurdugu Meslegi KOSGEB Destegiyle Gerçeklestirdi
Islak mendil üretimine ilk olarak Istanbul’da basladigini belirten isletme sahibi Erkan Gürleyen, “Istanbul’da islak mendil imalati üzerine çalisirken, hayalimde hep memleketimde de bu meslegi saglayarak istihdam olusturmak vardi. Çok sükür KOSGEB destegiyle, bir makine alarak bu ise basladik. Allah nasip ederse, iki ay sonra ikinci makinemiz de gelecek. Buralarda bu bir ihtiyaç. Insanlar uzak yerlerden Istanbul’dan siparislerini verdikleri için, buralarda herkesin elinin altinda olmasini istedik.

Makinenin günlük kapasitesi 100 bin, aylik kapasitesi 260 bin. Allah nasip ederse ikinci makinemiz de geldigi zaman tek kullanimlik islak mendillerin üzerindeki baskilari da baski makinemizle yapimini saglayarak, ilçede iyi bir istihdam saglamayi düsünüyoruz. Su anda 4 kisi ile basladik. 15 kisilik istihdam saglama hedefindeyiz. Maksat ilçemize bir meslegi daha katabilmek” dedi.“Sinop, Kastamonu ve Bartin bölgesinde bu üretimi yapan yok”

KOSGEB destegiyle bölgede de bir ilki gerçeklestirdiklerini ifade eden Gürleyen, “Su anda bu bölgede Samsun disinda bu imalati yapan bir yer yok. Sinop ve Kastamonu’da da olmadigi için biz de bu bölgede açmayi düsündük. Bu bölgede böyle bir seyin sikintilari var zaten. Istanbul’da kargo ile 3-4 günde gelen ürün, burada kisa sürede hazirlanarak buradan teslim alabilecek” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.