MATSO Baskani Güngör Açiklamasi 'Güçlü Ve Çesitlenmis Bir Kent Ekonomisi Için Çalisiyoruz'

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odasi (MATSO) Yönetim Kurulu Baskani Seydi Tahsin Güngör, Manavgat Kaymakami Abdulkadir Demir’e kent ekonomisini çesitlendirmek için yaptiklari çalismalar ile ilgili bilgiler vererek, güçlü ve çesitlenmis bir kent ekonomisi için çalistiklarini söyledi.

MATSO Baskani Güngör Açiklamasi 'Güçlü Ve Çesitlenmis Bir Kent Ekonomisi Için Çalisiyoruz'
Son yayinlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile Manavgat Kaymakamligi’na atanan Kaymakam Abdulkadir Demir MATSO Baskani Seydi Tahsin Güngör ile bir araya geldi. Baskan Güngör, ziyarette Kaymakam Demir’e, Manavgat is dünyasi, Oda çalismalari ve kent ekonomisini çesitlendirerek güçlendirmek amaciyla yaptiklari çalismalar ile ilgili bilgiler verdi. Manavgat ekonomisinin turizm ve tarim agirlikli oldugunu anlatan Güngör, ilçenin gelecegi açisindan ekonomik faaliyetleri çesitlendirmek için Oda olarak yaptiklari çalismalarla ilgili bilgi verdi. MATSO’nun Manavgat ekonomisi ve sehrin gelismesinde önemli katkilar sagladigini anlatan Baskan Güngör, güçlü ve çesitlenmis bir kent ekonomisi için çalistiklarini söyledi.“MATSO sehrin gelismesinde önemli bir yere sahip”

MATSO’nun çalismalarini inceleme firsati bulduklarini kaydeden Manavgat Kaymakami Abdulkadir Demir, bir sehrin gelismesinde sivil toplum kuruluslarinin önemine isaret ederek MATSO’nun ilçenin gelismesinde önemli bir yere sahip oldugunu vurguladi. MATSO’nun Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden birisi olan Manavgat’a Turizm Fakültesi basta olmak üzere lise ve ana sinifi kazandirdigini belirten Demir, MATSO’nun ekonomiyi çesitlendirmek amaciyla Manavgat Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin kurulmasinda çok önemli bir çaba gösterdigini vurguladi. Demir, Manavgat OSB’nin faaliyete geçmesi ile sehrin ekonomisinin daha da güçlü olacagini ve istihdama büyük katki saglayacagini kaydetti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.