Marmaris'te Yerel Medya Çalistayi Düzenlenecek

Yerel medyanin sorunlari ve çözüm önerilerinin masaya yatirilacagi kisa adi 'Anadolu BulusmasiYerel Medya 2021' olan çalistayin son gününe, CHP Genel Baskan Kemal Kiliçdaroglu'nun da katilmasi bekleniyor.

Mugla'nin Marmaris ilçesinde 15-17 Ekim'de "Anadolu Bulusmasi-Yerel Medyanin Sorunlari ve Çözüm Önerileri Yuvarlak Masa Toplantisi" isimli basin çalistayi gerçeklestirilecek.

Marmaris Belediyesinden yapilan açiklamada, basin meslek örgütlerinin katkilariyla Belediyenin ev sahipliginde düzenlenecek "Anadolu Bulusmasi-Yerel Medya 2021" çalistayina, 60 sehirden 300'e yakin gazetecinin kayit yaptirdigi belirtildi.

Açiklamada, çalistayin son gününe katilmasi beklenen CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu'nun Anadolu basin temsilcilerinin sorularini cevaplayacagi bildirildi.

CHP milletvekillerinin yani sira basin meslek örgütlerinin temsilcilerinin de yer alacagi 15-17 Ekim'deki çalistayda, yerel medyanin sorunlari ve çözüm önerileri, Ankara gazeteciligi, Türkiye'de arastirmaci gazetecilik, internet gazeteciligi ve yeni dönemdeki degisimler konularinin masaya yatirilacagi kaydedildi.

Açiklamada görüslerine yer verilen Marmaris Belediye Baskani Mehmet Oktay, CHP Genel Baskani Kiliçdaroglu ve Türkiye'nin dört bir yanindan gelecek gazetecileri agirlamanin kendileri için onur kaynagi oldugunu vurguladi. Marmaris'in salgin ve orman yangini felaketi nedeniyle zor günler geçirdigini aktaran Oktay, sunlari ifade etti:

"Ormanlarimizi küle çeviren yanginin ardindan toparlanmaya, yaralarimizi sarmaya ve küllerimizden dogmak için el birligiyle çalismalara basladik. Bu süreçte böyle bir organizasyonu yapmak bizim için çok önemli. Türkiye'nin dört bir yanindan gelen misafirlerimize Marmaris'in hala çok güzel oldugunu gösterme firsati bulacagiz. Yerel basinimizin sorunlarinin çözümüne de katki sunmus olacagiz."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.