Kusadasi Belediyesi Su Baskinlarina Karsi Önlem Almaya Devam Ediyor

Kusadasi Belediyesi, dün öglen saatlerinde kentte etkili olan saganak yagmurdan dolayi sanayi sitesinde yasanan aksakliklara aninda müdahale etti.

Kusadasi Belediyesi Su Baskinlarina Karsi Önlem Almaya Devam Ediyor


Fen Isleri Müdürlügü ekipleri sanayi sitesinde geçtigimiz aylarda yapimini tamamladigi alt ve üst yapi çalismalarina ek olarak yagmur suyu tahliye mazgallarinin montajina basladi.

Kusadasi Sanayi Sitesi Baskani Azmi Tabak, Kusadasi Belediye Baskani Ömer Günel’e sanayi sitesine verdigi önemden dolayi tesekkür etti.

Meteoroloji Genel Müdürlügü tarafindan dün yapilan yagis ve firtina uyarisinin ardindan ögle saatlerinde baslayan saganak yagmur, Kusadasi’nda araliklarla etkili oldu. Saganak yagis nedeniyle Kusadasi Sanayi Sitesi’ndeki bazi bölgelerde ufak boyutlu aksakliklar yasandi. Kusadasi Belediyesi ekipleri saganagin ardindan sanayi sitesine giderek incelemelerde bulundu. Saganak yagisin bölgede herhangi bir maddi hasar olusturmadigi tespit edildi. Kusadasi Belediyesi Fen Isleri Müdürlügü’ne bagli ekipler bir dahaki saganak yagista bölgede benzer aksakliklarin yasanmamasi için harekete geçti. Sanayi sitesinde geçtigimiz aylarda yapimini tamamladigi alt ve üst yapi çalismalarina ek olarak yagmur suyu tahliye mazgallarinin imalatina basladi.Kusadasi Sanayi Sitesi Baskani Azmi Tabak “Kusadasi Belediyesi geçtigimiz aylarda sanayi sitemizde 6 bin metrekare yol ve yagmur suyu hatti çalismasi gerçeklestirdi. Dün yasanan saganak yagista bölgede ufak aksakliklar yasandi. Kusadasi Belediyesi bu aksakliklara aninda müdahale etti. Dün aksam Belediye Baskanimiz Ömer Günel ile görüserek yagmur suyu hatti izgaralarina ilave yapilmasini istedik. Fen Isleri Müdürlügü ekipleri bugün sabah saatlerinde sanayi sitesine gelerek yagmur suyu izgarasi imalatina basladi.

Belediye Baskanimiza ve tüm ekibine sanayi sitesine verdigi önemden dolayi çok tesekkür ederiz” dedi.Degirmendere Mahallesi Muhtari Ismail Atal, “Kusadasi Belediyesi her zor günümüzde yanimizda oluyor. Dün etkili olan saganagin ardindan da belediye ekiplerimiz sanayi sitesine geldi. Büyük bir sorun yasamamamiza ragmen ekipler desteklerini esirgemedi” diye konustu.Sanayi Sitesi esnafi Ahmet Tunç ise “Sanayi Sitesinde dünkü saganaktan dolayi bir takim aksakliklar yasandi. Kusadasi Belediyesi soruna aninda müdahale etti. Bugün ise Fen Isleri Müdürlügü ekipleri bölgeye gelerek bir daha sorun yasanmamasi için çalismaya basladi.

Belediye Baskanimiz Sayin Ömer Günel’e çok tesekkür ederiz” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.