Koronaya Yenik Düsen Dr. Esat Ülkü, Ölüm Yildönümünde Anildi

Covid-19 nedeniyle hayatini kaybeden Aydin Tabip Odasi Baskani Dr. Esat Ülkü, ölümünün birinci yilinda anildi.

Koronaya Yenik Düsen Dr. Esat Ülkü, Ölüm Yildönümünde Anildi
Koronavirüs salginin savasçilarindan olan saglik çalisanlari, pandemi ile mücadelede önemli rol almaya devam ederken, geçtigimiz yil Covid-19 nedeniyle hayatini kaybeden Aydin Tabip Odasi Baskani Dr. Esat Ülkü, ölümünün birinci yilinda meslektaslari tarafindan anildi. Aydin Tabip Odasi’nda gerçeklestirilen basin toplantisinda asinin önemine dikkat çekildi.

Aydin Tabip Odasi adina basin açiklamasi yapan Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Didem Tapan, Esat Ülkü’nün hayati boyunca saglik ve saglik çalisanlari için seferber olduguna vurgu yaparak, “Ölene kadar örgütçülügü, güzel enerjisiyle bizleri bir araya getiren, bilimsel birikimini saglik ve saglik çalisanlari için seferber eden Esat agabeyimizi kaybedeli tam bir yil oldu. Ekranlardaki tablolarda her aksam, nefesimizi tutup büyük bir endiseyle izledigimiz sayilara, canimiz Esat agabeyimizin vefati da eklendi. Büyük bir kaos içinde geçirdigimiz 1,5 yil boyunca asilamaya agirlik verdik. Sevgili Esat agabeyimizin vefati, bizler için ‘tükendigimizin’ tam bir ifadesi oldu” dedi.

Covid-19 enfeksiyonun saglikçilar için meslek hastaligi olarak kabul edilmedigini sözlerine ekleyen Tapan; “Bu noktada, olumsuz çalisma ortamlarinin, yetersiz koruyucu ekipmanin, her gün maruz kaldigimiz ‘saglikta siddetin’, ödenemeyen emeklerimizin karsiliginin, performansi arttirma adina uygulanan 5 dakikada hasta muayenelerinin, yükünün altinda kaldik. Üstelik pandemide hayatini kaybeden saglik emekçileri için Covid-19 enfeksiyonu meslek hastaligi olarak hala kabul edilmedi. Esat agabeyimizin bize devrettigi bayragi, onurumuzla tasimaya, hekimlerin hak ettigi statüyü yeniden yapilandirmak için mücadelemize devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.