Kocaeli'de Filistinli Kizin Ölümüne Iliskin Baba Ve Agabeyin Yargilanmasi Sürüyor

Kocaeli'nin Izmit ilçesinde, Filistin uyruklu Siwar Keblawi'nin ölümüne iliskin babasi ve agabeyinin yargilanmasina devam edildi.

Kocaeli 1. Agir Ceza Mahkemesindeki durusmaya, tutuklu saniklar baba Zekharya ve oglu Yahya Keblawi ile sanik avukatlari katildi.

Durusmada, önceki celsede istenen eksik belgelerin dosyaya konuldugu belirtildi.

Baba Keblawi'nin avukati Nazmi Küçükosmanoglu, mahkemeye sunulan delillerin saniklarin lehine oldugunu savunarak, tahliye talebinde bulundu.

Cumhuriyet savcisi, mütalaasinda saniklarin tutukluluk hallerinin devamini istedi.

Tercüman yardimiyla savunma yapan baba Zekharya Keblawi, hakkindaki suçlamalari kabul etmeyerek, "Durusmalarda olay günü yasanan her seyi anlattik. Delillerin hepsi bizim lehimize. Her asamada farkli suçlarla suçlandik. Tüm suçlamalar asilsiz ve delilsizdir. Olay cinayet olarak gösterilmeye çalisildi. Tahliyemi talep ediyorum." diye konustu.

Agabey Yahya Keblawi de babasinin ifadelerine katildigini belirterek, "Bu dosyada yanlis anlamalar oldu. Olay tamamen farkli olarak algilanmistir. Suçlari kabul etmiyoruz." seklinde savunma yapti.

Mahkemeye heyeti, Siwar Keblawi'nin HTS kayitlarinin istenmesine karar vererek durusmayi erteledi.

- Olay

Kocaeli'nin Izmit ilçesinde, 6 Subat 2019'da balkondan düserek hayatini kaybeden Filistin uyruklu Siwar Keblawi'nin (21) ölümünü süpheli bulan polis ekiplerince çalisma baslatilmisti.

Bu kapsamda baba Zekharya Keblawi (59) gözaltina alinmis, olaya karistigi ileri sürülen maktulün agabey Yahya Keblawi de (34) Israil'e çikma hazirligindayken bir otelde yakalanmisti. Süpheli baba ve oglu, çikarildiklari mahkemece tutuklanmisti.

Kocaeli Cumhuriyet Bassavciliginca hazirlanan iddianamede, baba ve oglunun agirlastirilmis müebbet hapisle cezalandirilmasi talep ediliyor.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.