Kirsehir'de Bagimlilikla Mücadele Il Koordinasyon Kurulu Toplantisi Yapildi

Kirsehir'de gerçeklestirilen Bagimlilikla Mücadele Il Koordinasyon Kurulu Toplantisi'nda, kurumlarin yaptigi çalismalar degerlendirildi.

Kirsehir Valiliginden yapilan açiklamaya göre, Neset Ertas Kültür Sanat Merkezi'nde yapilan toplantiya Vali Ibrahim Akin baskanlik etti.

Vali Akin, toplantida yaptigi konusmada, bagimlilik konusunun toplumlarin ve bireylerin sagligini ve güvenligini tehdit eden bireysel, fiziksel, sosyal ve ekonomik boyutlari olan önemli bir sorun oldugunu ifade etti.

Bagimlilikla mücadeleye her zaman oldugu gibi yine kararlilikla devam ettiklerini vurgulayan Akin, sunlari kaydetti:

"Devletimiz, her türlü bagimlilikla mücadelesini kararlilikla devam ettirmektedir. Bizler de ilimizde bagimlilikla mücadele konusunda gerekli çalismalari yürütmekteyiz. Bagimlilikla mücadele sadece kamu kurum ve kurumlarinin çalismasiyla bas edilecek bir konu degildir. Bu mücadelede üniversitemizin, sivil toplum kuruluslarimizin, özel sektörün ve ailelerin de destek vermesi son derece önemlidir. Bugünkü toplantimizda da ilimizde bagimlilikla mücadele konusunda yürüttügümüz çalismalari ve önümüzdeki dönemde alacagimiz tedbirleri degerlendirecegiz. Toplantinin bagimlilikla mücadelemize katki sunacagina inaniyorum."

Toplantida, kurum temsilcilerinin sunumlarinin ardindan bagimlilikla mücadelede konusunda yürütülen çalismalar degerlendirildi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.