Kaymakam Ilçesinin Sakinlerine 1300 Kilometre Ötedeki Memleketi Sanliurfa'yi Gezdirdi

Manisa Köprübasi Kaymakami Ramazan Taskin: 'Sanliurfaliyim, memleketimi çok iyi biliyorum. Hem heyettekilere arkadaslik ediyorum hem rehberlik ediyorum'

Manisa'nin Köprübasi Kaymakami Ramazan Taskin, beraberinde Belediye Baskani Regaip Topuz, meclis üyeleri ve muhtarlari memleketi Sanliurfa'da kültür turunda agirladi.

Kaymakam Taskin, görev yaptigi Köprübasi ilçesinde meclis üyelerinin ve muhtarlarin yogun istegi üzerine memleketi Sanliurfa'ya kültür turu düzenledi.

Sanliurfa Arkeoloji Müzesi ve tarihi Balikligöl Yerleskesi'nde heyeti gezdiren Taskin, buradaki kutsal mekanlar hakkinda katilimcilara adeta bir rehber gibi tek tek bilgi aktardi.

Kaymakam Taskin, gazetecilere, halk arasindaki birlik ve beraberligi saglayip kaynasmaya dikkati çekme amaciyla ülkenin bir ucunda bulunan ilçenin sakinlerini memleketin diger ucuna getirdiklerini söyledi.

Görev yaptigi ilçede halkin Sanliurfa'yi merak ettigini anlatan Taskin, "1300 kilometreden yaklasik 19 saat yol gelmemize ragmen muhtarlarimizin hiçbiri yorgunluk ve zorluk yasamadi. Sanliurfaliyim, memleketimi çok iyi biliyorum. Hem heyettekilere arkadaslik ediyorum hem rehberlik ediyorum. Dilim döndügünce memleketimizin güzelliklerini anlatmaya çalisiyorum. Sanliurfalilar da misafirperverlikleriyle bizi bagrina basti, çok tesekkür ediyorum." diye konustu.

- "Yeni ziyaretler planladik"

Köprübasi Belediye Baskani Regaip Topuz da Kaymakam Ramazan Taskin'a organizasyonu ve misafirperverliginden dolayi tesekkür etti.

Sanliurfa'da bulunmaktan duydugu memnuniyeti dile getiren Topuz, "Çok mutluyuz, tarihi alanlari görmek bizi çok mutlu etti. Güzel bir seyahat ve gezi programi oldu. Ilçemizde yine diger esnaf ve vatandaslarimizla da gruplar halinde Sanliurfa'ya gelmesi için ziyaretler planladik. Insallah onlar da en kisa sürede gelecekler." dedi.

Muhtarlardan Gencer Koçak ise "Vallahi hiç aklimiza gelmezdi böyle bir gezi. Kaymakam Bey, bizi çok mutlu olduk." seklinde konustu.

- Kaymakamin babasi da gururlu

Heyeti kentte karsilayan Kaymakam'in babasi Ziyaettin Taskin da ogluyla Manisa heyetini kentte görmekten duydugu memnuniyeti ifade ederek, "Hem bir Sanliurfali olarak hem kaymakam babasi olarak gurur duydum. Böyle bir geziyi tertipledigi için kendisine tesekkür ediyorum. Memleketimizin güzelliklerini tanitiyor." ifadesini kullandi.

Manisa heyeti, 3 gün boyunca kentin tarihi ve turistik mekanlarini gezmeyi planliyor.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.