Kandirilarak Daga Götürülen Hukuk Fakültesi Ögrencisinin Babasi Oglunu HDP'den Istiyor

Çocuklarinin terör örgütü PKK tarafindan daga kaçirildigi iddiasiyla HDP Diyarbakir il baskanligi önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnisi 772’inci gününde de devam ederken, Istanbul’da hukuk fakültesinde okurken 6 yil önce PKK’li teröristlerce kandirilarak daga götürülen Mikail Erdinç’in babasi Yusuf Erdinç, “Oglum avukat olacakti. Elindeki kalemi aldilar silah verdiler” dedi.

Kandirilarak Daga Götürülen Hukuk Fakültesi Ögrencisinin Babasi Oglunu HDP'den Istiyor
Çocuklarinin terör örgütü PKK tarafindan kaçirildigi iddiasiyla 3 Eylül 2019’da farkli kentlerden Diyarbakir’a gelen ailelerin HDP il binasi önünde baslattigi oturma eylemi 772’inci gününde de sürüyor. Van’in Gürpinar ilçesinde yasayan Yusuf Erdinç, 7 yil önce üniversitede okurken terör örgütü PKK mensuplarinca kandirilarak daga götürülen oglu Mikail için 772 gündür HDP il binasi önünde evladina kavusacagi günü bekliyor. Oglunun Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. sinif ögrencisi oldugunu belirten baba Erdinç, “Benim oglumu kaçirip daga götürdüler. Ben ondan sonra buraya geldim ama yakalayamadim, tutamadim onu götürdüler. Ben yillardir çocugumun pesini birakmadim bundan sonrada birakmayacagim. Oglum gelmeyene kadar da ben bu çadiri birakmayacagim” dedi.“ELINDEN KELEMI ALIP SILAH VERDILER”

Oglunun okulu bitirdikten sonra avukat olacagini aktaran Baba Erdinç, “Oglum daga kaçirilmasaydi simdi 4 yillik avukat olarak görev yapacakti. Bazi kesimler Selahattin Demirtas’in avukat oldugunu ve birakilmasi gerektigi yönünde açiklamada bulunuyorlar. Benim oglumda avukatti onun hakki yok mu? Demirtas ana kuzusudur benim oglum keçi yavrusu mudur? Ne sartla benim oglumu büyüttügümü HDP bilmez. Kendi çocuklarini Avrupalara gönderiyorlar, bizim çocuklarinda elindeki kalemi kirip kalem yerine silah veriyorlar. Bu Allah’tan reva midir? Ben buradan ogluma da çagrim gelip teslim olmasini istiyorum” diye konustu

(Sedat Irmak/IHA)

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.