Hitit Üniversitesi Ögrencisi Millet Bahçesi'ndeki Kahvaltida Bulustu

Çorum Belediye Baskani Dr. Halil Ibrahim Asgin, Hitit Üniversitesi, ÜNIAK ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafindan Millet Bahçesi’nde organize edilen kahvalti programinda ögrencilerle bir araya geldi.

Hitit Üniversitesi Ögrencisi Millet Bahçesi'ndeki Kahvaltida Bulustu
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Belediye Baskan Yardimcisi Turhan Candan, AK Parti Gençlik Kollari Baskani Muhammed Fatih Temur ve çok sayida ögrencinin katildigi programda Baskan Asgin, üniversite egitimi için Çorum’a gelen ögrencilere sehir hakkinda bilgiler verdi. Kahvaltiya katilan yaklasik 700 ögrenci ile yakindan ilgilenen Baskan Asgin, daha sonra ögrencilere Çorumina’yi gezdirerek eserler hakkinda bilgiler verdi.

’Iki yildir okula gelmeyenler sehirdeki degisimi gördüler’

Belediye Baskani Dr. Halil Ibrahim Asgin, iki yilda Çorum’da çok seyin degistigini ifade ederek, “Çorum için gece gündüz demeden askla çalisiyoruz. Çorum’daki degisimi en iyi gören, bu degisimleri fark edenler siz sevgili ögrenci kardeslerimiz” dedi.

Baskan Asgin, "ÇORBIS yoktu simdi her yerde ÇORBIS var. TAZI Scoother diye bir kavram henüz Çorum’da yoktu. Geldiniz gördünüz mutlaka da kullaniyorsunuz. Iki tane spor tesisini yaptik gençlerimizin hizmetine sunduk. Çoruminia, sehrimize yakisan çok güzel bir proje oldu” seklinde konustu.

Üniversite ögrencilerini çok özlediklerinin belirten Belediye Baskani Asgin, “Agaçlarin dibinde gençlerle sohbet etmeyi inanin çok özlemistim, sükürler olsun” diye konustu.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk de yaptigi konusmada ögrencilere Çorum’u tanima imkani sunan Belediye Baskani Dr. Halil Ibrahim Asgin’a tesekkür etti. Öztürk, "Çorum, üniversitenin ötesinde size çok sey katacak. Birikime, bir insan kalitesine ve Anadolu’nun birikimi dedigimiz Anadolu’nun damitilmis imkanina sahip Çorum’u kendi imkanlarinizla gezebilmeniz belki de çok mümkün olmayabilirdi. Böyle güzel bir oryantasyonda Çorum’u en azindan belli dinamikleriyle o tarihi ile göreceksiniz cografi güzellikleri taniyacaksiniz” ifadelerini kullandi.

Program sonunda Çoruminia’yi gezen üniversite ögrencileri daha sonra Bogazkale ve Ortaköy ilçesinde bulunan Sapinova örenyeri ve incesu kanyonunu gezmek üzere yola çikti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.