GAÜN Topluluk Tanitimi Ve Üye Kabulü Etkinligine Yogun Ilgi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Saglik Kültür ve Spor Daire Baskanliginda faaliyet gösteren ögrenci topluluklari tanitim ve üye kayitlari etkinligi yapildi. Merkezi Yemekhane önünde gerçeklestirilen etkinlige ögrenciler büyük ilgi gösterdi.

GAÜN Topluluk Tanitimi Ve Üye Kabulü Etkinligine Yogun Ilgi
Ögrenci kulüp ve topluluklarinin ‘tanitim ve üye kayit günleri’ kapsaminda açilan stantlari ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Arif Özaydin, ögrenci topluluklarinin faaliyetleri hakkinda bilgi alarak ögrencilerle sohbet etti. Prof. Dr. Özaydin, ögrencilerin, kulüp ve topluluklara kayit yaptirarak üniversiteye uyum süreçlerini hizlandiracagini ve çesitli organizasyonlarda görev alarak sosyallesme imkani bulacaklarini söyledi.“Ögrencilerden gelen projeleri destekleyecegiz”

Gaziantep Üniversitesi’nde çok sayida ögrenci toplulugu oldugunu belirten Rektör Prof. Dr. Özaydin, ögrencilerin sosyo-kültürel ve mesleki açidan kendilerini gelistirmek için kulüp ve topluluklarin bir firsat oldugunu ifade ederek, “Ögrencilere bir gününüzü 3’e ayirin önerisinde bulunuyorum. 8 Saat ders çalisin, 8 saat sosyal aktivitelerde bulunun ve kalan 8 saati de uykuya ayirin. Z kusagi, bildiginiz gibi dijital platformlari sik takip ediyor, amacimiz ögrencilerin teknolojiyi kullanarak katma deger üretmelerinde katki verecegiz. Bu da ülkemizi baska yere getirecektir. Üniversiteler ögrencileri gelecege hazirlar, ögrencilerimiz de bizim gelecegimiz. Gelecege hazirlarken ögrencilere aktarilan teorik bilgiler yaninda sosyal hayata adaptasyonu saglayacak 50 aktif toplulugumuz var. Hayatin her alaninda çocuklari gelecege hazirlamak ve onlarin toplumsal duyarlilik yönlerini canlandirmak için topluluk sayilarini daha da arttiracagiz. Ögrencilerden gelen projeleri her yönüyle destekleyecegiz. Her ögrencinin bir topluluga üye olmasini arzu ediyorum. Eger mevcut topluluklardan ögrencilerin ilgisini çeken yoksa yeni bir topluluk olusturmalarina tesvik edecegiz. Ögrencileri ilgi alanlarina göre üye olurlarsa faydali olacaktir. Ögrenci topluluklari egitimin bir boyutudur. Ögrenci topluluklari çocuklarin yeteneklerini ortaya çikacaktir. Ögrencilerin kariyer plan basamaklarini ögretebilirsek en önemli egitimi vermis oluruz. Ögrenci topluluklarina her türlü destegi verecegimize söz veriyorum. Etkinligi düzenleyen takim arkadaslarima tesekkür ediyorum” dedi.

“Ögrenci topluluklarini önemsiyoruz”

Rektör Yardimcisi Prof. Dr. Recep Yumrutas ise ögrencilerin moral ve motivasyonlarini arttirmak için ögrenci topluluklarin düzenlemis oldugu bilim, sanat, kültürel ve diger faaliyetlerini önemsediklerinin altini çizerek, “Topluluklar neler yaptiklarini yeni gelen ögrencilerimize sergileyerek tanittilar. Yaptiklari faaliyetleri bizlere anlattilar. Ögrenci topluluklarin yaptiklari isleri ögrencilerden dinleyerek eksikliklerinin olup olmadigi hususunda bilgilerimiz oldu. Topluluklar ürettiklerini ileriki bir tarihte organize ederek sergilemek noktasinda bir faaliyette bulunacagiz. Ögrenci topluluklari ögrencilerin sosyal hayata girmeleri, iletisim noktasinda aralarinda kaynasmalarini sagliyor. Ögrenci topluluklarini önemsiyoruz ve yapacaklari çalismalari destekleyecegiz” ifadelerini kullandi.

Ögrenci topluluklarina katilin

Gastronomi Bölümü 4’üncü sinif ögrencisi Deniz Sahin ise arkadaslarini ögrenci topluluklarina üye olma önerisinde bulanarak, “Üniversitemizin ögrenci topluluklari aktif olarak çalismaktadir. Basta Müzik Toplulugu olmak üzere 4 yildir topluluk faaliyetlerinde gönüllü olarak yer almaktayim. Ögrenci topluluklarinda sosyallesmenin yani sira topluluk çalismalarindan keyif ve verim aliyorum. Üniversitemizin ögrenci topluluklarina katilmanizi ve keyifli anlarin tadini çikarmanizi diliyorum” diye konustu.

QR kod taramasiyla üye kaydinin yapildigi tanitim etkinligi 14 Ekim’e kadar devam edecek.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.