Destici'den 'Siyasi Cinayet' Açiklamalari

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Baskani Mustafa Destici, CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun ‘Siyasi Cinayet’ söylemlerini degerlendirerek, "Siyaseti kizistirmak, siyasi atmosferi ayristirma noktasinda daha da tetiklemek için maalesef CHP Genel Baskani basta olmak üzere muhalefet partilerinin yani Millet Ittifaki’ni olusturan partilerin genel baskanlarindan farkli söylemler duyuyoruz. Akil almaz, temelsiz söylemlerle karsilasiyoruz" dedi.

Destici'den 'Siyasi Cinayet' Açiklamalari
Kardesinin kayinvalidesi Nadire Terli’nin cenaze töreninde gündeme dair açiklamalarda bulundu.

Destici, kardesi Mücahit Destici’nin dün aksam hayatini kaybeden kayinvalidesi Nadire Terli’nin cenaze namazina katilmak için Eskisehir’e geldi. Bir süre korona virüs ile mücadele ettikten sonra sagligina kavusan, ancak baska rahatsizliklarindan dolayi vefat eden 65 yasindaki Terli için bugün Gökmeydan mahallesindeki Ziyapasa Camii’de cenaze namazi düzenlendi.

Cenazeye, kardesini aci gününde yalniz birakmamak için Eskisehir’e gelen BBP Genel Baskani Mustafa Destici ile Terli’nin yakinlari katildi.“Türkiye siyasetine, demokrasiye yakismiyor”

Büyük Birlik Partisi Genel Baskani Mustafa Destici cenazenin ardindan gündeme dair açiklamalar yapti. CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun ‘Siyasi Cinayet’ söylemleri ile ilgili konusan Destici, su ifadeleri kullandi:

“Siyaseti kizistirmak, siyasi atmosferi ayristirma noktasinda daha da tetiklemek için maalesef CHP Genel Baskani basta olmak üzere muhalefet partilerinin yani Millet Ittifaki’ni olusturan partilerin genel baskanlarindan farkli söylemler duyuyoruz. Akil almaz, temelsiz söylemlerle karsilasiyoruz. Bunlardan sonuncusu da Kiliçdaroglu Türkiye’de siyasi cinayetlerin islenebilecegini ve toplumsal olaylar yasanabilecegini ifade etti.

Bunu neye dayandirdi? Cumhurbaskani’ni, hükümeti, Cumhur Ittifaki’ni seçimden sonra yönetimi devretmemek için bunlari yapacagi vurgusu vardi. Tam net açiklamasa da kastettigi buydu. Ama Türkiye’nin demokrasi geleneginde böyle bir sey yok. Olmayan bir seyi Kiliçdaroglu’nun söylemesi kendisine de yakismamistir. Basinda durdugu siyasi partiye de yakismamistir. Türk siyasi hayatina ve demokrasiye de yakismamistir. Bu güne kadar Türkiye’de darbeler olmustur, milli iradeye saldirildigi ve gasp edildigi dönemler olmustur ama hiçbir zaman Türkiye’yi yöneten hiçbir siyasi partinin yönetimi devretmedigi olmamistir. Bundan sonra da olmaz. Elinde somut bir bilgi veya belge varsa, bunu da yetkililerle paylasmasi lazim. Dün de söyledim. Kamuoyuyla paylasabilecegi kadarini paylasmasi gerekiyor. Ama elinde bir bilgi olmadan da bunlari söylüyorsa bu da Türkiye’ye zarar verir. Kiliçdaroglu Gara Operasyonu oldugunda olaylarin en ince ayrintisina kadar topluma anlatilmasini istiyordu. Bizi bilgilendirin, meclisi bilgilendirin diyordu. Bende o zaman mecliste PKK’nin oldugunu söylemistim. HDP, PKK’nin uzantisi. Biz PKK ile mücadele ediyorduk. Mecliste her seyi nasil söyleyebilirdik. Duran Kalkan’in Pervin Buldan’dan ne farki var gibi benzetmeler yapmistik. O gün bunlari söyleyen Kiliçdaroglu’nun bugün eger elinde bu bilgiler varsa bunlari Cumhuriyet Savciligi ile paylasmasi gerekiyor. Bunlari devlet yetkilileriyle paylasin, önlem alinsin. Paylasabileceginiz kadarini kamuoyu ile paylasin ve milleti uyarin. Ama yoksa da sirf siyasi ortami germek, Cumhurbaskani’ni, hükümeti, Cumhur Ittifaki’ni zora sokmak, bu anlamda milleti ayristirarak buradan siyasi bir kazanç elde etmek istiyorsaniz bu da size yakismaz diyorum. Basinda bulundugunuz partiye, Türkiye siyasetine, demokrasiye yakismiyor diyorum. Bizim suhulete, birlik ve beraberlige ihtiyacimiz var.”

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.