Büyüksehir Belediyesi Kamu ISG Ailesinin Yeni Üyesi Oldu

Güvenli bir is ortami olusturulmasi konularinda yaptigi çalismalar ile adindan söz ettiren Samsun Büyüksehir Belediyesi, Kamu Is Sagligi Güvenligi (ISG) ailesinin yeni üyesi oldu.

Büyüksehir Belediyesi Kamu ISG Ailesinin Yeni Üyesi Oldu
Is Sagligi ve Güvenligi Kanunu’nun Büyüksehir Belediyesi’nde uygulanmasini saglamak ve mevcut uygulamalari gelistirmek üzere Is Sagligi ve Güvenligi Genel Müdürlügü ile Samsun Büyüksehir Belediyesi arasinda istisare toplantisi düzenlendi.

Video konferans yöntemiyle yapilan toplantiya Genel Sekreter Yardimcilari Dr. Senol Yildiz ve Metin Köksal ile Insan Kaynaklari ve Egitim Dairesi Baskani Ismail Öztürk, Kurumsal Gelisim ve Is sagligi ve Güvenligi Sube Müdürü Zikri Tuzcu, Insan Kaynaklari Müdürü Olgun Günes ve Egitim Müdürü Neslihan Gökmen katildi.

Ayrica Is Sagligi ve Güvenligi Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Genel Müdür Yardimcisi Burhanettin Kurt, Sektörel Risk Yönetimi ve Istatistik Daire Baskani Ergün Can da toplantida hazir bulundu. Toplantida Büyüksehir Belediyesi’ndeki is sagligi ve güvenligi alaninda yürütülen faaliyetler hakkinda bilgilendirme yapildi.

Is sagligi ve güvenliginin, is kazalarini en aza indirmek için üzerinde durulmasi gereken bir konu oldugunu belirten Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Dr. Senol Yildiz, is kazalari ve meslek hastaliklarinda, önleyici tedbirlerin alinmasi ve bu konuda bilinçli bir toplumun olusturulmasinin çok önemli oldugunu söyledi.“Is birligi yapmaya devam edecegiz”

Kamu ISG ailesine dahil olmaktan mutluluk duyduklarini ifade eden Genel Sekreter Yardimcisi Dr. Senol Yildiz, "Kurumlar arasinda iletisimin ve is birliginin gelistirilmesi adina böyle bir çati altinda birlesmenin, is sagligi ve güvenligi alaninda tüm sektörlere örnek olacagina inaniyorum. Bundan sonraki süreçte de Genel Müdürlügümüz ile yakin is birligi içerisinde olacagiz. Bu kapsamda yapilan kamu istisare toplantilarini son derece önemsiyoruz. Is Sagligi ve Güvenligi Genel Müdürlügü’nden bu alanda ögrenilebilecek ve birlikte, ortak akilla yapilabilecek çok sey oldugunu düsünüyoruz. Kamu kurum ve kuruluslarinda hayata geçirilen bu ve benzeri is sagligi ve güvenligi çalismalarini dogrudan uygulayicilarindan dinleyip is birligini gelistirerek sehrimizin ve ülkemizin saglik ve güvenlik kültürüne katki vermeye devam edecegiz” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.