Bursa'daki Patlamada Hayatini Kaybeden Özkan Deniz'in Yakin Arkadasi Konustu Açiklamasi

Bursa’da kimyasal maddelerin plâstik ham maddeye dönüstürüldügü fabrikada hayatini kaybeden Özkan Deniz’in yakin arkadasi konustu. Konuyla ilgili sohbet ettikleri sirada sürekli Deniz’in isi birakacagini belirten Hüseyin Sorgel, ’’Biz bilgi almak için is yerine gittik, sirketin avukatiyla konusabildik. Kapidan içeriye bizi almadilar. Çok fazla bilgi vermediler. Bize gaz sikismasi oldugunu söylediler’’ dedi. Deniz’in cenazesi ailesi ve sevenlerinin esliginde son yolculuguna ugurlandi.

Bursa'daki Patlamada Hayatini Kaybeden Özkan Deniz'in Yakin Arkadasi Konustu Açiklamasi
Bursa’da dün ögle saatlerinde Kestel ilçesine bagli Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi Vatan Caddesi üzerinde kimyasal kimyasal plastik fabrikasinda yasanan patlamada bir isçi hayatini kaybederken, 6 isçi yaralandi. Yarali isçilerden ikisinin durumunun agir oldugu, 24 isçinin de gazdan etkilendigi bildirildi.

Durumu agir olan iki kisinin hastanede tedavilerinin devam ettigi ögrenildi.

Patlamada hayatini kaybeden 43 yasindaki iki çocuk babasi Özkan Deniz’in yakin arkadasi cenaze sonrasi gazetecilerin sorularini cevapladi. Iddiaya göre, yediklerinin ve içtiklerinin ayri gitmedigini belirten Hüseyin Sorgel, ’’Sohbetlerimiz esnasinda fabrikanin is güvenligi konusunda yeterli olmadigini, gerekli tedbirlerin alinmadigini sik sik dile getiriyordu. Hatta bir arizadan bahsediyordu. Ne oldugunu tam olarak bilemiyorum, ama arizayi sürekli tamir ettigini, hatta sürekli oradaki is güvenligi uzmaniyla tartistigini anlatmisti, neden yapilmadigina dair. Bu sebepten dolayi isi birakmak istedigini ve memnuniyetsizligini dile getiriyordu. Oranin is güvenligi konusunda hep sürekli sikayetleri vardi. Su anda ailesinin acisi taze. Ama ortada bir hukuksuzluk, bir haksizlik varsa, illa ki sikayetçi olunacaktir. Hak aranacaktir. Ortada bir ölüm var. Geride iki tane çocugu kaldi. Kendisi çok yakin arkadasimdi. Birçok seyini bilirdim. Sohbetlerimiz esnasinda her seyi birbirimizle paylasirdik. Biz olaydan sonra bilgi almak için is yerine gittik, sirketin avukatiyla konusabildik. Kapidan içeriye bizi almadilar. Çok fazla bilgi vermediler. Bize gaz sikismasi oldugunu söylediler. Ama ne kadar dogrudur bilemiyoruz. Haberlerde kimyasal karisimdan kaynakli bir patlama oldugu belirtilmis. Ben de yillardir kimya çalisaniyim. Bu sektörün içerisinde çalisan birisiyim. Patlamanin birçok sebebi olabilir. Yeterince güvenlik tedbiri alinmamis olabilir. Patlayan makineler Makine ve Mühendisler Odasi tarafindan denetlendi mi? Bunun belgeleri var mi? Bütün bunlari arastiracagiz. Ailesine bu konuda gerekli destegi gösterecegiz’’ dedi.

Özkan Deniz, Mutlular Camii’nde ögle namazini müteakip kilinan cenaze namazinin ardindan Hürriyet Mezarligina defnedildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.