Bolu'da MARKA Destekli 3 Proje Için Imza Töreni Düzenlendi

Bolu Valiligi ve Dogu Marmara Kalkinma Ajansi (MARKA) is birligiyle gerçeklestirilmesi planlanan 3 proje için imza töreni düzenlendi.

Valilik ve MARKA is birligi ile Gerede ilçesinde "Organize Sanayi Bölgesinde Istihdami Gelistirme Merkezi", "Mudurnu'nun Yöresel Potansiyeli Ekonomiye Kazandiriliyor" ve "Seben'de Kaynagindan Sofraya El Ele Kalkinmaya" projeleri için Valilik Toplanti salonunda protokol imzalandi.

Hayata geçirilecek projelerle Mudurnu'da kizilcik üretim tesisi, Seben'de kaynak suyu dolum tesisi ve Gerede ilçesinde sanayide çalisacak ara elaman yetistirme merkezi kurulacak.

MARKA yetkilileri tarafindan hayata geçirilecek olan ve yaklasik toplam maliyeti 7 milyon lira olan 3 proje hakkinda sunum gerçeklestirildi.

Vali Ümit, AA muhabirine, Seben ilçesinde çok güzel su kaynaginin oldugunu belirterek, "Bu kaynagimizi paket su sekline getirip, insanlarimizin hizmetine sunacagiz. Sanayi ve Teknoloji Bakani Mustafa Varank'in çok degerli katkilariyla gerekli ödenegi temin ettik. Bugün de sözlesmeyi imza ettik." diye konustu.

Seben'deki su kaynaginin "Seben Kartalkaya Kaynak Suyu" diye piyasaya sunulacagini belirten Ümit, "Biz bugün sözlesmesini yaparak çalismalari baslatmis olduk." seklinde konustu.

Kartalkaya'nin ülkenin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi oldugunu vurgulayan Ümit, "Türkiye'nin kayak merkezileri arasinda kar kalitesinin en yüksek olan yerlerden bir tanesi Kartalkaya. Simdiye kadar bu sekilde söyleniyordu. Kartalkaya ismiyle bir de su kaynagimiz olacak. Ülkenin, ilin tanitimina, özellikle Kartalkaya ve Seben ilçemizin tanitimina da katki saglayacak." dedi.

Vali Ümit, su kaynaginin insanlarin hizmetine orijinal, hijyen sartlar içerisinde, en güzel sekliyle paketlenmis olarak sofralara gelecegini belirtti.

Imza törenine, Vali Ümit, Bolu Abant Izzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alisarli, MARKA Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Çöpoglu, Mudurnu Kaymakami Fatih Çevik, Seben Belediye Baskani Fatih Kavak ile proje ortaklari katildi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.