Biontech'in Kurucu Ortaklari Özlem Türeci Ve Ugur Sahin Selanik'te Atatürk Evi'ni Ziyaret Etti

Covid-19’a karsi asi gelistirdikleri asiyla adlarin söz ettiren BioNTech’in kurucu ortaklari Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Ugur Sahin’in Yunanistan’in Selanik kentinde bulunan Atatürk Evi’ni ziyaret etti.

Biontech'in Kurucu Ortaklari Özlem Türeci Ve Ugur Sahin Selanik'te Atatürk Evi'ni Ziyaret Etti
Korona virüse karsi gelistirdikleri asi ile dünya tarafindan taninan BioNTech’in kurucu ortaklari Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Ugur Sahin, bir etkinlige katilmak için geldikleri Yunanistan’in Selanik kentinde ilk olarak Atatürk Evi’ni ziyaret etti.

Türkiye’nin Selanik Baskonsoloslugu tarafindan sosyal medya üzerinden yapilan açiklamada, havaalanina indikten sonra Türeci ve Sahin’in Selanik’te ilk olarak Atatürk Evi’ni ziyaret etmek istedikleri belirtildi.

Havaalaninda Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin’in karsiladigi Türeci ve Sahin çifti Atatürk Evi’ndeki ani defterine ise, "Atatürk’ün dogdugu yeri ziyaret etmek Türk kökenli bilim insanlari olarak bizler için bir onurdur. Atatürk modern Avrupa’nin öncü liderlerinden biri olarak özgür düsünce ve bilimin insanlik için tasidiklari temel degeri anladi. ’Hayatta en hakiki mürsit ilimdir’ seklindeki bilge sözüne tamamen katiliyoruz" notunu yazdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.