Basligi Ödeyip Dügününü Yapti Ama Mürüvvetini Göremedi

Denizli’de evlilik hayaliyle tanisip 20 bin TL baslik parasi ödeyen Ali Can, nikah islemlerini dügünden sonraya birakinca hayatinin sokunu yasadi. 2 gün davul zurna çaldiran ancak konsoloslukta dini nikahli esinin aramasi oldugunu ögrenen Can, evlilik çetesinden sikayetçi oldu ama halen 7 yildir ’çok seviyorum’ dedigi esinin dönmesini bekliyor.

Basligi Ödeyip Dügününü Yapti Ama Mürüvvetini Göremedi


Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yasayan 41 yasindaki Ali Can, yillardir hayalini kurdugu evliligini gerçeklestirebilmek için 2014 yilinda arkadaslarinin araciligiyla adinin Fadia Dabbag oldugunu ögrendigi Suriye uyruklu kadin ile tanisti. Basina geleceklerden habersiz bir sekilde 20 bin TL baslik parasi ödeyen damat Ali Can ve ailesi, Mardin’e giderek dini nikahi kiydi. Fadia Dabbag’i da yanlarina alarak Denizli’ye dönen Ali Can, o dönemin parasiyla 30 bin TL harcayarak kina gecesi ve dügün yapti. 2 gün davul zurna çaldiran Ali Can, nikah islemlerini tamamlamak için esiyle birlikte Istanbul’a gitti.

Gözaltina alindiktan sonra bir daha göremedi

Çiçegi burnunda gelin Fadia Dabbag, Suriye Konsoloslugunda aramasi bulundugu gerekçesiyle gözaltina alindi. Dini nikahli esini orada birakarak geri dönen Ali Can, bir daha kendisinden haber alamadi. Süreç içerisinde Suriyeli kadin ile tanismasina vesile olan kisilerin ayni vaatle 17 kisiyi daha magdur ettigini ögrenen Ali Can, hiç süphe duymadigi Fadia Dabbag disindaki diger süphelilerden maddi zararinin karsilanmasi için sikayetçi oldu. 7 yilda Suriyeli bir kadininin her hangi bir izine rastlayamayan Ali Can, "Çok seviyorum" dedigi Fadia Dabbag’in geri dönüp mürüvvetlerini tamamlayacaklari günü bekliyor.

7 yildir umudunu hiç kaybetmedi

Arkadaslarinin yönlendirmesiyle 2014 yilinda tanistigi Suriyeli uyruklu Fadia Dabbag ile dini nikahi kiydigini ve dügün yaptigini anlatan Ali Can, çok kisa bir süre beraber yasayabildikleri dini nikahli esini sevdigini ve kavusmak istedigini söyledi.

Tüm çabalarina ragmen 7 yildir hiç bir bilgi alamamasina ragmen umudunu kaybetmedigini ifade eden Can, yasadiklarini söyle anlatti:

“Arkadaslarla 2014 yilinda araçla gidip bir sahisla görüstük. Orada baska adamla daha bulustuk. Mardin Nusaybin’den getirdik. Yaklasik 1,5 ay kadar benim yanimda kaldi. Sonra Suriye Konsolosluguna gittik. Gittigimiz konsoloslukta, bana Suriyeli Fadia Dabbag’in aramasi oldugunu söylediler. Ben çalgili çengili dügün bile yaptim. Daha sonra bu sebekenin farkli kadinlari kullanarak 17 kisiyi daha magdur ettigini ögrendim. Su anda mahkememiz devam ediyor. Esimi seviyorum ve ondan asla süphe etmiyorum. Ona bunun zorla yaptirildigini düsünüyorum. Geri getirmek istiyorum. Benden para bul hiçbir sey götürmedi, sadece verdigim baslik parasi var. 2014 Eylül’ün sonunda getirdim, 26 Kasim’da ise konsolosluk alikonuldu. Simdiye kadar mahkeme bitsin dediler. Ondan bekledim. Artik bekleyecek gücüm kalmadi. Mahkemeden ögrendigim kadariyla Mardin’de oldugunu duydum. Ben esimi çok sevdigim için tekrardan kavusmak istiyorum.”

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.