Baskan Kaya'dan Cografi Isaret Projesine Tesekkür

Incirliova Belediye Baskani Aytekin Kaya, deve sucugunun cografi isaret almasinda emegi geçenlere tesekkür plaketi verdi.

Baskan Kaya'dan Cografi Isaret Projesine Tesekkür
Kendine özgün ürünleri ile birçok cografi isareti bulunan Aydin’a, bir yenisi daha eklendi. Incirliova’nin geleneksel lezzetlerinden olan deve sucugu cografi isareti alirken, Incirliova Belediye Baskani Aytekin Kaya, protokol üyeleri ile birlikte emegi geçen 60 kisiye tesekkür plaketi takdim etti. Geleneksel lezzetlerinin tescillenmis olmasinin önemine dikkat çeken Baskan Kaya; “Amacimiz bu önemli lezzetimizi gelecek kusaklara aktarmak” dedi.

“Ilk tadiyla koruyacagiz”

Incirliova denildiginde akla cennetin meyvesi incir ile birlikte deve güresleriyle devecilik kültürü gelir. Deve sucugu da bu kültürün en önemli lezzetlerinden birisidir ve sadece Incirliovamizda üretilir. Bu geleneksel lezzetin, tescil edilmesi bu açidan çok önemli bir çalismadir. Bu çalismalar önceki belediye baskanimiz Gürsat Kale, döneminde baslamistir. Bu vesile ile kendisine tesekkür ediyoruz. Biz de bu güzel çalismayi devam ettirdik ve olumlu bir sekilde sonuçlandirdik. Deve sucugunun Incirliova adina tescil edilmesini sagladik. Amacimiz, deve sucugunun yillar önce yapildigi ilk tadiyla koruyup, gelecek nesillere aktarmaktir. Bu vesile ile deve sucugumuzun cografi isaret almasi konusunda emek veren herkese ayri ayri tesekkür ediyorum” dedi.

Kültür Park’ta gerçeklestirilen törene, Incirliova Kaymakami Canan Hançer Bastürk, Ilçe Jandarma Komutani Ahmet Kurt, Incirliova Emniyet Müdürü Alpaslan Aricilar, IYI Parti Il Baskani Süleyman Demirci, Aydin Ticaret Odasi Baskani Hakan Ülken, ilçe parti baskanlari, meclis üyeleri, sivil toplum kurulusu temsilcileri ve muhtarlar katildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.