Baskan Güder Açiklamasi 'Vatandasimiza Hizmette Asla 'Tamam' Demeyecegiz'

Malatya’nin Battalgazi Belediye Baskani Osman Güder, Firat Mahallesi’ndeki vatandaslarin talebi üzerine Park ve Bahçeler Müdürlügü tarafindan Sükunet Sokagin yan kisminda yapimina baslanilan yeni park alaninda incelemelerde bulundu.

Baskan Güder Açiklamasi 'Vatandasimiza Hizmette Asla 'Tamam' Demeyecegiz'
Battalgazi Belediyesi, ilçede park yapimi, park yenileme ve yeni yesil alanlar olusturulmasiyla ilgili çalismalarini hiz kesmeden sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlügü ekipleri tarafindan vatandaslarin yogun talebi üzerine geçtigimiz Eylül ayi içerisinde Firat Mahallesi’nde startini verdigi yeni park yapiminin insasi devam ediyor. Sükunet sokagin yan kismindaki 5 bin metrekarelik alan üzerinde yapimi devam eden ve içerisinde; yürüyüs yollari, spor ve oyun aletleri, dekoratif oturma gruplari, modern peyzaj düzenlemeleri ve yesil alanin olacagi park alaninda incelemelerde bulunan Battalgazi Belediye Baskani Osman Güder, birim müdürlerinden çalismalar hakkinda bilgiler aldi.

“Baskanimiz talebimizi geri çevirmedi”

Taleplerini geri çevirmeyen Battalgazi Belediye Baskani Osman Güder’e tesekkürlerini ileten Firat Mahallesi Muhtari Nihat Biner, “Mahallemizin arka alaninda bulunan TOKI istinat duvarinin alt kismindaki 5 dönümlük alana park yapimi ile ilgili bir talebimiz olmustu. Sag olsun Baskanimiz Osman Güder’de bu talebimizi geri çevirmedi. Mahallemize yesil alan kazandirmak adina bir proje baslatti. Suan çalismalar araliksiz devam ediyor. Mahallemiz ve sahsim adina taleplerimizi geri çevirmeyen baskanimiza sonsuz tesekkürlerimizi sunuyorum. Battalgazi olarak çaliskan bir baskanimiz var. Biz kendisinden raziyiz, Allah’ta kendisinden razi olsun” seklinde konustu.“Vatandaslarimiz parklarina sahip çiksinlar”

Parki en kisa sürede tamamlayarak vatandaslarin istifadesine sunacaklarinin altini çizen Battalgazi Belediye Baskani Osman Güder, “Park ve Bahçeler Müdürlügümüzün yapmis oldugu çalismalari yerinde inceledik. Güney Kusak yolunun açilmasiyla birlikte buraya bir istinat duvari yapilmisti ve buranin etrafinda bazi sorunlarin olustugunu bizlere ilettiler. Muhtarimiz ve vatandaslarimizla yaptigimiz görüsmeler sonunda, buraya güzel bir park kazandirmak istedik. Hem çocuklarimiz güzel vakit geçirsin hem de vatandaslarimiz spor yapabilecegi güzel bir mekanin startini verdik. Parklar, çocuklarin ve ailelerin vakit geçirmek için tercih ettikleri en önemli sosyal alanlardir. Insallah en kisa sürede burayi tamamlayarak, vatandaslarimizin istifadesine sunacagiz. Vatandaslarimizla birlikte oturup çay içecegiz. Vatandaslarimizin talepleri yerine getirdik ve benimde vatandaslarimizdan bir talebim olacak. Parklarina sahip çiksinlar, korusunlar. Bu park ve yesil alanlar vatandaslarimiz için yapiliyor. Battalgazili vatandaslarimiza hizmette asla ‘tamam’ demeden devam edecegiz” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.