Basaksehir'de Fiyat Artisi Ve Sagliksiz Ürünlere Geçit Yok

Basaksehirlilerin daha saglikli ve ekonomik alisveris yapabilmesi için araliksiz çalisan Basaksehir Belediyesi, market ve firinlarda denetimler gerçeklestirdi. Zabita ekipleri, ürünlerin fiyat, gramaj ve son kullanma tarihlerini kontrol etti.

Basaksehir'de Fiyat Artisi Ve Sagliksiz Ürünlere Geçit Yok


Basaksehir Belediyesi, son günlerde gündemden düsmeyen fiyat artislarina karsi denetimleri artirdi. Ilçe genelindeki marketler ve firinlarda denetim yapan Zabita Müdürlügü ekipleri, ürünlerdeki fiyat artisi ile reyon ve kasa fiyat degisikliklerinin yaninda paketli ürünlerin gramajini ve son kullanma tarihlerini tek tek kontrol etti. Yapilan kontrollerde, ürünlere ait kayitli fiyat bilgileri ile market reyonlarindaki güncel fiyat bilgileri ekipler tarafindan karsilastirdi.

Yapilan kontrollerde olagandisi fiyat artisi tespit edilmesi durumunda, söz konusu isletme hakkinda tutanak tutularak Ticaret Bakanligi’na iletiliyor. Basaksehir Belediyesi Zabita Müdürlügü ekipleri, serbest rekabet ve piyasa kosullarina aykiri hareket ederek tüketicilerin magduriyetine neden olan isletmeler hakkinda vatandaslarin da Ticaret Bakanligi’nin Alo 175 Tüketici Danisma Hattini arayarak sikâyetlerini iletebileceklerini ifade etti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.