Antalya Turizm Fuari'nda 20 Ülkeden 2 Bin Acente Yetkilisi Agirlanacak

GMT Fuarcilik Yönetim Kurulu Baskani Selçuk Meral: 'Türk turizmine ivme kazandiran aktörleri Antalya'da bulusturacagiz'.

Antalya'da, 20 ülkeden 2 bin acente yetkilisinin katilacagi turizm fuarinin hazirliklari sürüyor.

GMT Fuarcilik Yönetim Kurulu Baskani Selçuk Meral, yaptigi yazili açiklamada, 27-28 Ekim'de Antalya ANFAS Fuar ve Kongre Merkezi'nde "Antalya Turizm Fuari"na ev sahipligi yapacaklarini ifade etti.

Fuar hazirliklarinin sürdügünü belirten Meral, sunlari kaydetti:

"Turizmin kalbi Antalya'da atacak. Fuar, ikili görüsmelere, panellere ve etkinliklere ev sahipligi yapacak. Fuardaki amacimiz, katilimci ve ziyaretçiler ile 2022'de toplam 10 milyar dolarin üzerinde hacim yaratacak kurumlari bir araya getirmek. Türk turizmine ivme kazandiran aktörleri Antalya'da bulusturacagiz. 20 ülkeden 2 bin acente yetkilisini fuarda agirlayacagiz."

Turizmin memleket meselesi oldugunu vurgulayan Meral, Türkiye'nin turizmde oyun kurucu ülke olarak uluslararasi alanda gücünün pekismesine katki saglamayi amaçladiklarini ifade etti.

Meral, fuar kapsaminda "4 Mevsim Antalya" adli fotograf yarismasinda dereceye girenlere ödüllerinin verilecegini, kentin dogal güzelliklerini yansitan fotograflarin iki gün süreyle fuarda sergilenecegini belirtti.

Selçuk Meral, gala yemegi ile katilimci ve seyahat acentelerini bir araya getireceklerini, programda DJ Burak Yeter'in konser verecegini kaydetti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.