'Anne Çocuk Akademisi' Yildirim'da Basladi

Yildirim Belediyesi, hayata geçirdigi ‘Anne Çocuk Akademisi’ esliginde gelisim çagindaki çocuklarin yasadigi sikintilari masaya yatiriyor.

'Anne Çocuk Akademisi' Yildirim'da Basladi
Yildirim Belediyesi Kültür ve Sosyal Isler Müdürlügü tarafindan tertip edilen ‘Anne Çocuk Akademisi’, Yavuz Selim Kültür Merkezi’nde ebeveynleri ve çocuklari bir araya getirdi. Egitim seminerinde “çocuklarda güvenli baglanma nasil olusur, anne-çocuk arasindaki baglanma krizlerinde bizleri neler bekliyor, bu süreçte çocuklara nasil davranmali” gibi konular ele alinarak aileler bilgilendirildi. 4 hafta boyunca sürecek egitimlere istirâk eden ailelere sertifika verilecek. 16 Ekim Cumartesi günü gerçeklestirilecek seminerde ise gelisen teknoloji ile birlikte çocuklarda meydana gelen öfke krizleri konusularak saglikli çözümler üretilecek.

Aile dostu belediye

Gelisim çagindaki çocuklara rol model olan ebeveynleri bilinçlendirmek adina ‘Anne Çocuk Akademisi’ni hayata geçirdiklerini ifade eden Yildirim Belediye Baskani Oktay Yilmaz, “Büyüme çaginda olan çocuklarimiz bu dönemde farkli sorunlarla karsilasabiliyor. Biz de Yildirim Belediyesi olarak daha saglikli fertlerin yetismesine önem veriyoruz. Bu noktada hayata geçirdigimiz Anne Çocuk Akademisi ile anne ile çocuk arasinda iliski nasil olmali, her yas gruplarinda degisen öfke belirtileri gibi konulari ele alarak aileleri bilinçlendirmeyi hedefliyoruz” seklinde konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.