Agri'da Üzerine Kaynar Su Dolu Çaydanlik Devrilen Bebek Yaralandi

Agri'da, yer sofrasindaki kaynar su dolu çaydanligin üzerine devrilmesiyle vücudunda 2. derece yaniklar olusan 10 aylik Ismail Sencer Dogan, Erzurum Sehir Hastanesinde tedavi ediliyor.

Agri merkez Tastekne Mahallesi'nde yasayan Sümeyra Dogan, 4 Ekim Cuma günü misafirlerine hazirladigi kahvalti sofrasini yerden kaldirip mutfaga götürdü.

Bu sirada odadaki oglu Ismail Sencer Dogan, emekleyip yanina gittigi yer sofrasindaki kaynar su dolu çaydanligi üzerine devirdi.

Çocugun çigligini duyan anne soguk su ile vücudunun yanan yerlerine müdahale ettikten sonra oglunu Agri Egitim ve Arastirma Hastanesine götürdü.

Buradaki müdahalenin ardindan Erzurum Sehir Hastanesi Yanik Tedavi Merkezine sevk edilen ve sol eli ile bacaklarinda 2. derece yaniklar olusan bebegin tedavisi sürüyor.

Anne Sümeyra Dogan, gazetecilere yaptigi açiklamada, çocugu yandigi zaman kendisinin mutfakta oldugunu belirterek, tedavinin iyiye gittigini söyledi.

Çocuguna ilk müdahaleyi soguk suyla yaptigini anlatan Dogan, "Yaniklardan dolayi çocugumun elleri sisip morarmisti. Oglum yeni yeni emekliyordu, biraz ihmalkar davrandigim için böyle oldu. Yer sofrasindan ilk önce bardaklari degil de çaydanligi kaldirsaydim belki böyle bir sey olmazdi. Benim çocugum yandi baska çocuklar yanmasin, emekleyerek yürüyen bebeklere karsi anneler çok dikkatli olsun." dedi.

Dogan, Sehir Hastanesindeki imkanlarin çok iyi oldugunu belirterek, Yanik Tedavi Merkezindeki doktor ve personele ilgi ve alakalarindan dolayi tesekkür etti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.