72 Yil Hapis Cezasiyla Aranirken Ablasini Ve Yegenlerini Rehin Alan Hükümlü Ikinci Kez Yakalandi

Adana’da 2017 yilinda 72 yil hapis cezasi alan hükümlü, polislere teslim olmamak için ablasi ve iki yegenini rehin almis ve Özel Harekat baskiniyla etkisiz hale getirilmisti. Cezasi Yargitay’dan onana kadar serbest birakilan hükümlü ikinci kez yakalandi.

72 Yil Hapis Cezasiyla Aranirken Ablasini Ve Yegenlerini Rehin Alan Hükümlü Ikinci Kez Yakalandi
Adana Emniyet Müdürlügü Asayis Sube Müdürlügü Infaz Büro Amirligi ekipleri, hirsizlik yapmaktan girdigi Nigde Cezaevi’nden 16 Eylül 2017 tarihinde firar eden ve 35 ayri hirsizlik, gasp ve yankesicilikten toplam 72 yil 10 ay 27 gün hapis cezasiyla aranan Fatih Kahya’nin (33) bulundugu Seyhan ilçesi Kiyiboyu Caddesindeki eve 22 Kasim 2017 günü sabah 07.00 siralarinda operasyon düzenledi.

Fatih Kahya, yakalanacagini anlayinca evde bulunan ablasi ve 15 ile 17 yaslarindaki 2 kiz yegenini ruhsatsiz tabancasi ile rehin aldi. Kahya teslim olmayinca 2 katli evin çevresini Özel Harekat polisleri kusatti. Ikna çalismasina karsin teslim olmayan Kahya’yi etkisiz hale getirmek için saat 09.00 siralarinda operasyon baslatildi.

Trafige kapatilan eve yaklasan Özel Harekat polisleri, 5 metre yüksekligindeki zirhli bir aracin üzerinden rehinelerin bulundugu evin balkonuna geçti. Evin içine biber gazi atan polis, önce rehin tutulan anne ve 2 kizi kapidan çikardi. Yakalanan Fatih Kahya ise evin balkonundan zirhli aracin üzerine indirildi. Gözaltina alinan Kahya, sorgulanmak üzere emniyet müdürlügüne götürüldü. Gazdan etkilenen anne ve kizlari ise ambulansta müdahale edildikten sonra hastaneye götürüldü.

Bu olaydan sonra cezaevine giren Fatih Kahya, daha sonra yerel mahkemenin verdigi cezaya Yargitay’da itiraz etti. Itiraz üzerine bir süre sonra Kahya tutuksuz yargilanmak üzere serbest birakildi. Ancak geçtigimiz günlerde Kahya’nin cezasi Yargitay tarafindan da onandi. Bunun üzerine Infaz Büro Amirligi ekipleri hükümlüyü yakalamak için çalisma baslatti. Hükümlünün Fatih Mahallesinde oldugunu tespit eden polis, adrese baskin yapti. Ancak hükümlü polisi görünce kaçti. Hükümlü kisa süren kovalama sonrasi yakalandi. Hükümlü emniyetteki islemlerinin ardindan adliyeye daha sonra da cezaevine götürüldü.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.