ABD: “Yalnızca Bir Kağıdın İmzalanmasının Yeteceği Noktayı Geçtik”

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Suriye’nin Kimyasal Silahlar Sözleşmesi’ni imzalamak istediğine yönelik açıklamalarına ilişkin olarak, “Yalnızca bir kağıdın imzalanmasının yeteceği noktayı geçtik” dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Harf, günlük basın toplantısında gazetecilerin Suriye hakkındaki sorularını yanıtladı. Suriye'nin Kimyasal Silahlar Sözleşmesi’ni imzalamak istediğini açıklamasına yönelik bir soruyu cevaplayan Harf, “Bu sadece bir kağıt parçasını imzalamakla ilgili değil. Kimyasal silahlar kullanarak ayrım yapmadan bin 400’den fazla masum sivili öldürdüler. Bu yüzden yalnızca bir kağıt parçasının imzalanmasının yeteceği noktayı geçtik. Bu tarz beyanlarda bulunmak yeterli değil, doğrulanabilir adımların atıldığını görmeliyiz" şeklinde konuştu.

Harf, Suriye’nin Kimyasal Silahlar Sözleşmesi’ni imzalamasının ABD’nin, Devlet Başkanı Beşar Esad’ın gitmesi konusundaki düşüncesini yeniden gözden geçirmesine sebep olup olmadığını yönelik soruya ise, “Hayır, kesinlikle değiştirmedi” cevabını verdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI