‘Okumak İstiyorum’ Öğrencileri Başkan Yardımcısı Kutluy‘u Ziyaret Etti

Midyat ve Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği (MİKAD) tarafından sürdürülen ‘Okumak istiyorum’ projesi kapsamında başarılı olan 100 öğrenci 3 günlük bir gezi için İstanbul‘a gidecek.

Midyat ve Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği (MİKAD) tarafından sürdürülen ‘Okumak istiyorum’ projesi kapsamında başarılı olan 100 öğrenci 3 günlük bir gezi için İstanbul‘a gidecek. 300 öğrenci arasında yapılan sınavda başarılı olan 100 öğrenci adına bir grip, öğretmenleri ile birlikte Midyat Belediyesi‘ni ziyaret etti. Belediye Başkan Yardımcısı Metin Kutlu tarafından ağırlanan öğrencilerin oldukça heyecanlı oldukları gözlendi.

    Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) tarafından finanse edilen Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında Midyat ve Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği (MİKAD) tarafından sürdürülen eğitim projesi kapsamında başarılı olan ve İstanbul gezisi ile ödüllendirilen öğrenciler Midyat Belediyesi‘ni ziyaret etti. SODES kapsamında yürütülen çalışmaların memnuniyet verici olduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı Kutlu, öğrencilerin Diyarbakır Hava Limanı‘na gidiş-dönüşü için otobüs tahsis etme sözü verdi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Belediye Başkan yardımcısı Metin Kutlu, “Çok önemli bir proje. Ben de ilk defa İstanbul’a gidip denizi gördüğümde çok şaşırmıştım.” dedi.

Kutlu’nun odasına giren öğrencilerin heyecanlı olduğunu gören Başkan yardımcısı “Bizler size hizmet etmek için buradayız. Bizi halk seçer ve halka hizmet etmek için görevlendirir." diyerek öğrencilerin heyecanını gidermeye çalıştı.

Öğrencilere çeşitli ikramda bulunan Kutlu, başarılı olmak için çok çalışmak gerektiğini vurguladı. İlk defa belediye başkan yardımcısı odasında oturduğunu belirten Haşim Akpınar isimli öğrenci, “Çok heyecanlıyım, kendimi çok mutlu hissediyorum” şeklinde konuştu.