Keçiören Belediyesi‘nden Aşıklar Şöleni

Keçiören Belediyesi, kültürel faaliyetleri kapsamında Aşıklar Şöleni‘ne ev sahipliği yaptı.

Kültürel faaliyetlerine yenisini ekleyen Keçiören Belediyesi, Aşık Şeref Taşlıova, Aşık Kul Nuri, Aşık İsmail Aladağlı, Aşık Muhlis Denizer ve Aşık Zeki Erdali gibi Türkiye‘nin tanınmış aşıklarının katıldığı Aşıklar Şöleni‘ne ev sahipliği yaptı. Necip Fazıl Sahnesi‘nde düzenlenen şölene Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Eski Milletvekili ve Keçiören Hastanesi Başhekimi Selahattin Beyribey, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda Keçiörenli katıldı.

Aşıklık geleneğinin kültürel değerlerimizin önemli bir parçası olduğunu dile getiren Başkan Ak, Keçiören Belediyesi olarak bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmayı amaçladıklarını belirterek, "Aşıklar sözü, kelimeyi bir sihir gibi kullanarak insanların kalplerine hitap ediyorlar. Bu önemli değerimizi

yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için bu tür şölenlerimizi devam ettireceğiz. Bu anlamda sanata ve kültüre değer veren bir belediye anlayışı içerisinde şehrimizde yaşayan insanların aynı zamanda ruhlarının da beslenmesi gerektiğini düşünüyorum. Onu da kültürle, sanatla gerçekleştireceğiz" dedi.

Gecenin en heyecanlı anı ise aşıkların atışması oldu. Aşıklar, birbirlerine söyledikleri nükteli sözlerle alkış alırken, seyirciler ise kahkahalara boğuldu. Gece geç saatlere kadar süren şölenin sonunda Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak tarafından aşıklara çiçek verildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.