‘Gençlerin Gözüyle Polis‘ Yarışmasının Ödülleri Dağıtıldı

Polis Haftası dolaysıyla bir dizi etkinlik düzenleyen Batman Emniyet Müdürlüğü, okullar arasında düzenlenen ‘Gençlerin Gözüyle Polis’ adlı yarışmanın ödüllerini dağıttı.

Polis Haftası dolaysıyla bir dizi etkinlik düzenleyen Batman Emniyet Müdürlüğü, okullar arasında düzenlenen ‘Gençlerin Gözüyle Polis’ adlı yarışmanın ödüllerini dağıttı.

Bu yıl 3.sü düzenlenen ‘Gençlerin Gözüyle Polis’ sloganıyla Batman’daki ilköğretim ve ortaöğretimler arasında şiir, resim ve kompozisyon dalında yarışmalar düzenlendi. Ödül törenine Vali Ahmet Turhan, eşi Nuran Turhan, Emniyet Müdürü Hasan Ali Bilim ile eşi Elif Bilim, Başsavcı Mustafa Peker, resmi kurum müdürleri, emniyet teşkilatı mensupları ile eşleri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Emniyet Müdürü Hasan Ali Bilim, “Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polis Teşkilatı, görevini her zaman fedakarca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Çağdaş bir devlet olmanın en önemli gereklerinden birisi insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılması ve hukukun üstünlüğü prensibinin sosyal ve siyasal alanda egemen kılınmasıdır. Çağdaş bir devlet için yaşamsal öneme sahip bu temel ilkelerimizin uygulamaya geçirilmesinde Türk Polis Teşkilatı‘mızın çok önemli bir rolü vardır.” dedi.

Şiir, resim ve kompozisyon dallarında dereceye girenlerin ödüllerini Vali Ahmet Turhan, Emniyet Müdürü Hasan Ali Bilim, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Vahdettin Bereceli’nin eşi Müzeyyen Bereceli, Rektör A.Selam Uluçam’ın eşi Emine Dılşad Uluçam ve Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa verdi.

Törende ayrıca Türkiye’de emsal olmuş ‘110 İdeal, 11 Gerçek Hayat Projesi’nin slayt gösterimi ve projenin genel tanıtımının yapıldığı kitaplar dağıtıldı. Ardından öğrencilerin Polis Haftası nedeniyle şiir ve kompozisyon okudu. Program, Batman Lisesi öğrencilerinin verdiği müzik resitali ile son buldu.