Kepez Belediyesi ilçeye kütüphane kuracak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Fatih Mahallesi'ndeki Süleyman Demirel İlköğretim Okulu'nu ziyaretinde bir öğrencinin, ilçelerinde kütüphane ist

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Fatih Mahallesi'ndeki Süleyman Demirel İlköğretim Okulu'nu ziyaretinde bir öğrencinin, ilçelerinde kütüphane isteğini geri çevirmedi. Başkan Tütüncü Antalya'nın en büyük ve en güzel kütüphanesini Kepez'e yapacaklarını söyledi.

Antalya'ya 'çok zarif, şık' bir kütüphane kazandıracaklarını anlatan Başkan Tütüncü, "Antalya'da kütüphane noktasında sıkıntı var. Kütüphanelerin hem fiziki imkanları hem de içerisindeki materyalleri yetersiz. Projesini hazırlamaya başladığımız kütüphanenin yapımına 2011 yılının sonuna doğru başlanılır. Okuma salonlarıyla, ortamıyla, teknolojik imkanlarıyla çok güzel bir kütüphane olacak." dedi.

Ziyaret sırasında okulların fiziki alandaki ihtiyaçlarını da karşılamaya gayret ettiklerini belirten Tütüncü, ilçedeki 4 okulun bahçesine çadır spor salonu yapacaklarını söyledi. Antalya'da ilk kez bir belediyenin okullara spor salonu yaptığına işaret eden Tütüncü, "Yaklaşık 1,5 milyon TL'ye mal olacak spor salonlarının yapımına 2011 yılı içerisinde başlayacağız. Spor salonlarının yerlerini merkezi noktalar olarak belirledik. Diğer okullar, vatandaşlarımız da spor salonlarından yararlanabilecek. Seyirci yerlerinin, soyunma odasının bulunacağı çadır tarzı spor salonlarında bütün spor branşları, sosyal aktiviteler yapılabilecek." diye konuştu.

Spor salonları; Altınova İlköğretim, Kanal Mahallesi Mimar Sinan İlköğretim, Şafak Mahallesi Yıldırım Beyazıt İlköğretim, ve Varsak İlköğretim okullarının bahçelerine inşa edilecek.