Uçuşlara Yanardağ Engelinde Son Durum Belgrade/brüksel/berlın/viyana/madrid/oslo/varşova ...

-UÇUŞLARA YANARDAĞ ENGELİNDE SON DURUM BELGRADE/BRÜKSEL/BERLIN/VİYANA/MADRİD/OSLO/VARŞOVA (A.A) - 18.04.2010 - İZLANDA'DAKİ YANARDAĞIN PÜSKÜRTTÜĞÜ KÜ

 

-UÇUŞLARA YANARDAĞ ENGELİNDE SON DURUM

BELGRADE/BRÜKSEL/BERLIN/VİYANA/MADRİD/OSLO/VARŞOVA ( A . A ) - 18 . 04 . 2010 - İzlanda ' daki yanardağın püskürttüğü kül bulutlarından dolayı cumartesi gününden beri kapalı olan Sırbistan ve Karadağ ' ın hava sahalarının bugün TSİ 19 . 00 ' dan itibaren yeniden açıldığı bildirildi .

Sırbistan ve Karadağ hava sahasının yeniden açılması için koşulların uygun olduğunu belirten Sırbistan uçuş kontrolü ajansı , Bosna-Hersek ' in ise hava sahasını kısmen açtığını ifade etti .

Hırvatistan ' daki makamlar , ülkenin başkenti Zagreb havalimanın da bulunduğu ülkedeki hemen hemen bütün havalimanlarının bugün yeniden açıldığını duyurdu .

-DİĞER AVRUPA ÜLKELERİNDEKİ DURUM-

-Belçika makamları , ülkenin hava sahası yarın tsi 09 . 00 ' a kadar kapalı kalacağını , Belçikalı hava şirketlerinin , yolcusuz olmak şartıyla uçaklarını ülkeye geri getirebileceklerini belirtti .

-Polonya Ulusal Sivil Havacılık Ajansı ( PAZP ) , Polonya ' nın orta kesiminde ve kuzeyinde hava sahasının tsi 19 . 00 ' dan itibaren yeniden açıldığını ve bu bölgelerde bulunan 6 havalimanının da yeni emre kadar yeniden açıldığını bildirdi .

-Alman hava güvenliği ajansı DFS , Almanya ' nın 16 uluslararası havalimanından 14 ' ünün yarın tsi 03 . 00 ' e kadar kapalı kalacağını açıkladı .

- Avusturya makamları ise ülkenin hava sahasının , hava şartlarına göre , Pazartesi günü tsi 07 . 00 ' de yeniden açılacağını bildirdi .

-İspanyol havacılık kurumunun ( Aena ) sözcüsü , İspanya ' nın doğu ve kuzey bölgelerindeki bütün havalimanlarının tsi 16 . 30 ' dan itibaren yeniden açıldığını söyledi .

-Norveç ise hava sahsının bir bölümünü açtı .

18 . 04 . 2010 22 : 28 : 49