Beyaz Gazete Ana Sayfa Beyaz Gazete Galeri

Fotoğraf GalerisiDİZİ / FATİH 1. BÖLÜM FOTO GALERİ

Ana Sayfa
Foto Galeri
DİZİ
Fatih 1. Bölüm Foto Galeri
Fatih Dizisi 1. Bölüm özeti:

Fatih, Eylül'de Kanal D 'de başlıyor…
İstanbul 'un fethinden sonra kurduğu devleti, cihan imparatorluğuna çevirmek isteyen Fatih, imparatorluğun ömrünü uzatacak kanunlarla da devlet yapısını sağlamlaştırmak ister.

Konstantiniyye 'nin fethiyle Doğu Roma 'nın bağrına İslam/Osmanlı sancağını diken Fatih Sultan Mehmet, Papa 'nın Hıristiyanlığa davet mektubuyla, bu kez gözünü Batı Roma 'ya çevirir. Evvela, Venedik 'in en önemli kalelerinden biri olan Egriponte 'yi (Eğriboz) ele geçirir.

Venedik ve Papalık, bir yandan Fatih 'i çeşitli suikastlerle ortadan kaldırmayı denerken, Vlad Tepeş 'i (Kazıklı Voyvoda) Fatih 'in önüne sürerler. Diğer yandan da Osmanlı 'nın doğu komşularıyla kirli ittifaklara girerler. Fatih, gözünü Kızıl Elma 'ya (Batı Roma 'ya) dikmişken, Akkoyunlular ve Karamanoğulları 'yla da mücadele edecek; Karamanoğulları 'nı ortadan kaldırıp, Akkoyunlular 'a unutamayacağı bir yenilgi tattıracaktır.

İstanbul 'un fethinden sonra kurduğu devleti, cihan imparatorluğuna çevirmek isteyen Fatih, imparatorluğun ömrünü uzatacak kanunlarla da devlet yapısını sağlamlaştırmak ister. Bu esnada şehzadeler Bayezid, Mustafa, Cem ve valideleri Gülbahar, Çiçek ve Gülşah arasında gizliden gizliye süren rekabet, daha açıktan ve üst boyutlara taşınır. Şehzade valideleri için tek hedef, Sultan 'dan sonra kendi evlatlarının tahta çıkmasıdır. Çünkü ancak bu şekilde hayatta kalmaları mümkün olacaktır.

BENZER FOTO GALERİLER

Hayat Yolunda 10. Bölüm Foto Galeri

Güneşi Beklerken 6. Bölüm Foto Galeri

Galip Derviş 39. Bölüm Foto Galeri

Alın Yazım 24. Bölüm Foto Galeri

Bana Artık Hicran De 1. Bölüm Foto Galeri

Yalan Dünya 5. Bölüm Özeti Ve Fragmanı

HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı