USD (Alış - Satış) : 6,76 - 6,77 EURO (Alış - Satış) : 7,66 - 7,68
KÖŞE YAZISI

Latif Şimşek

latif.simsek@beyaztv.com.tr

Yazarın Diğer yazıları

TÜRKİYE’NİN DOSTU VAR MI?

Türkiye ne ABD`ye ne Rusya`ya, ne Almanya`ya ne de İngiltere`ye güvenebilir.
Ne de Arap dünyasına güvenebilir.
Hiç kimse hamaset olarak algılamasın.
Bizim kendimizden başka güvenebileceğiz hiç kimse yoktur.
Öyleyse, “kendimiz” i sevmeli, tanımalı ve bir bütün halinde tutabilmeliyiz.
FETÖ, PKK gibi bölücü örgüt yandaşları zaten “kendimiz” in dışındadır.
Bunların dışında kalan her bir fert, “Kendimiz” in bir parçasıdır. Öyleyse Voltran gibi birbirimize tutunmaktan başka çaremiz yoktur.
Rusya`dan başlayalım.
Tarih boyunca yıldızımızın barışmadığı bir gerçek. Şu sıralar batı ve ABD ile sorun yaşadığımız için Rusya ikide bir Türkiye`ye yeşil ışık yakıyor. Ama nereye kadar. Sultan Abdulaziz, Rusya ile yakınlaştığı için katledildi. Menderes, Rusya`dan randevu ve kredi talep etti diye asıldı, Özal, Rusya`ya, Türk dünyasına ilişkin projeleri olduğu için zehirlendi. Mesut Yılmaz`ın başını “Mavi Akım” projesi yedi. Şimdi de Erdoğan, Rusya ve Asya ile dirsek temasına geçtiği için hedefe alındı. Peki bütün bunların karşısında Rusya hangisinin arkasında durdu ya da durabildi?
Almanya ile nerdeyse akraba olmuştuk. Öyle ki, cihan harbinin başlangıcında Osmanlı`nın Genel Kurmay Başkanlığı`nı bile Almanlara verdik. Ne yaptı Almanlar bizim için? Suriye`de ortamın en gergin, Türkiye`nin en çok tehdit altında olduğu dönemde, diğerleri gibi Patriot füzelerini Malatya`dan kaçırır gibi alıp ülkelerine geri götürdüler. 15 Temmuz`un hemen sonrasında bakanlarımıza reva gördükleri muameleyi unutmadık. Cumhurbaşkanımızı bile konuşturmadılar ülkelerinde. Canlı bağlantıya dahi izin vermediler.
İngiltere`ye gelelim.
Birinci Dünya Savaşı`nda daha sonuç belli olmadan, Fransa, İtalya ve Rusya ile karanlık masaya oturup, “Sycess-Piccok” anlaşmasıyla Osmanlı topraklarını aralarında pay ettiler. Başı çeken İngiltere idi. Bugün, Filistinliler kendi topraklarında esaret yaşıyorsa bunun mimarı İngiltere değil mi?
Fransa, 1984`ten beri PKK`ya kol kanat geren, bölücülerin koruyucu meleği değil mi? Bayan Mittierand`ın, bebek katillerine nasıl anne şefkati gösterdiğini unuttuk mu?
Arap Dünyası`na gelince onların sabıka defteri de hiç ince değil.
Osmanlı`yı arkadan vurdukları yalan değil.
Mekke Emiri Şerif Hüseyin`in, İngiltere`nin emriyle, Yahudilere, Filistin`de devlet kurduran şahıs olduğu, oğlu Prens Emir aracılığıyla, Filistin`i İngilizlere ve Yahudilere peşkeş çektiğini unutmadık. Son kertede, Mısır`dan Arabistan`a, Birleşik Arap Emirlikleri`nden Bahreyn`e, Suriye`ye, Ürdün`e, Irak`a kadar, nerdeyse tamamı, Türkiye`nin sıkıntılı günlerinde hep sırtını dönmedi mi? Bırakın, Türkiye`nin kendi sorunlarını, Filistin konusunda bile Türkiye`yi ayazda bırakmadılar mı?
Gelelim ABD`ye.
ABD, sadece kendi çıkarları doğrultusunda, 1944`ten itibaren Türkiye`yi bir sömürge gibi kullandı.
Rus/Komünist tehdidine karşı, Türkiye batı için bir paratonerdi ve bir paratoner için ne gerekliyse onu verdiler. Bir dirhem fazlasını asla!
Menderes, ABD`nin Türkiye`yi tarım ülkesi kalmaya zorlamasına isyan etti.
Sanayileşmek, üretmek istedi. Bunun için paraya ihtiyacı vardı. ABD`den gelen krediler şartlı veriliyordu. Bu kredilerle fabrika açamazdı, sanayi üretimi yapamazdı. Bu krediler tarım alanında kullanılmak zorundaydı. Marshall yardımı adı altında gelen teçhizatın neredeyse tamamı tarımsal faaliyetlere dönüktü. Menderes, şartsız kredi alabilmek için Rusya`nın kapısını çalarken, boynuna ipi geçirdiğinin farkında değildi. Öyle de oldu. ABD, Türkiye`nin Rusya ile yakınlaşmasına izin veremezdi. Menderes`in sonunu getirdiler.
NATO demek ABD demektir değil mi?
Türkiye NATO`ya üye oluşundan bu yana, NATO adına önemli hizmetlerde bulundu. Topraklarını NATO üslerine açtı. Peki NATO ve ABD, Türkiye için ne yaptı? Türkiye`nin başına 40 yıl bela olan PKK`ya karşı, NATO`nun bırakın askeri destek vermesini, tam tersi PKK`yı desteklediler. ABD`nin PKK`lı terörist kamplarına havadan yardım malzemeleri attıklarına ilişkin fotoğraflar hala hafızamızdan silinmedi.
FETÖ, bu ülkede darbe girişiminde bulundu. Arkasında, sözde dostlarımız ve müttefiklerimiz vardı. En büyük müttefikimiz(!) ABD hala Fetö elebaşını ülkesinde krallar gibi ağırlıyor. Almanya`dan İngiltere`ye, tüm batı, Türkiye`den kaçan Fetöcüler için sıcak ve güvenilir limanlar haline geldi. Hani biz müttefiktik, hani NATO üyesiydik, hani dosttuk?
Hepsi yalandı! Hepsi sahtekardı! Hepsi bizi 70 yıl kandırdı, aldattı!
Belli ki biz de kandırılmaya ve aldatılmaya çok hazırmışız!
Hepsi PKK`yı ve FETÖ`yü bağrına bastı.
Hepsi PKK ve FETÖ ile işbirliği yaptı.
Hepsinin tek isteği vardı; Ölmeyen, ama ayaklarının üstüne de kalkamayan, dizlerinin hizasında sürünen bir Türkiye.
Bu nedenle, bizim bizden başka dostumuz yoktur.
Hepimiz birbirimize kenetlenmeli ve “kendimiz” in farkına varmalıyız. Bu ülkede nefes alan ve kendini PKK/FETÖ/DEAŞ gibi kanlı ve bölücü örgütlerin dışında tanımlayan herkes kardeştir. Birbirimize hasım olma lüksümüz yok. Bundan sonra CHP de iktidar olsa, batının tavrı değişmeyecek. Çünkü, Türkiye`de yerli ve milli olanı tüketmeye ant içmişler.
Doğu Perinçek, “Kimse bizden Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının esiri olmamızı beklemesin” derken, bu sözleri Erdoğan`a duyduğu hayranlıktan söylemiyordu. Erdoğan düşmanlığının esiri olanların, farkında olmadan ülkenin altını oyduklarının bilincindeydi.
Erdoğan düşmanlığı yapacağım derken ülkeye ihanet eden ahmaklar var!
Bu ülke ne yazık ki o ahmakların da vatanı olmak zorunda.
Ama unutmamaları gereken şu; Bu topraklar ellerimizin altından kayıp giderse, özgürce ahmaklık yapacakları bir vatanları olmayacak.
Ak Parti ve MHP, ülkenin bekası ile ilgili konularda el ele verdi.
Neden CHP de elini uzatıp bu güce ülke adına destek vermesin. Halkın yüzde 52 ile başkanlığa seçtiği bir ismi, seçim dışı yollarla devirmeye kalkışırsanız, en büyük zararı bu ülkeye vereceğinizin farkında değil misiniz?
Bugün yaşananlar siyasi bir kavga gibi görülebilir ama aslında Ülke savunmasıyla karşı karşıyayız ve bu savunmayı hep birlikte yapmak zorundayız.
04.09.2018 21:57:55


Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı