USD (Alış - Satış) : 6,76 - 6,77 EURO (Alış - Satış) : 7,66 - 7,68
KÖŞE YAZISI

Latif Şimşek

latif.simsek@beyaztv.com.tr

Yazarın Diğer yazıları

ON SORUDA 24 HAZİRAN’I ANLAMAK

Bir: Ortadoğu`da suların daha çok ısınacağı, belki de küresel bir savaşın başlayacağı 2019 yılında Türkiye`nin seçimle kaybedecek zamanı olmayacak.

İki: Haçlı Dünyası ve Siyonistler “Kıyamet Savaşı” Armagedon`u başlatmak için artık gün sayıyor. Yahudi Hahambaşı`nın, 5-6 yıl önce İsrail Başbakanı Netenyahu`ya, “Kral Maşiyah (Mesih) hala gelmedi. O`nun gelişi için bir şeyler yapmanız lazım” dediğini, Netenyahu`nun da, “Yapıyoruz, yapıyoruz” karşılığını hatırlayın. Bu videoya isteyen herkes internetten ulaşabilir.

Üç: ABD ve İsrail, Kıyamet Savaşı`nda Müslüman ülkeleri öncelik sırasına koydu. Buna göre; Hedefteki ilk ülkeler Türkiye ve İran. Suriye`yi saymıyorum, çünkü bu savaşı Suriye`yi paramparça ederek başlatacaklar. Üçüncü ülke Irak. Irak`ı 2003`ten 2011`e kadar parçalanmaya hazırladılar bile. Irak`ı fazlaca kan akıtmadan kıyamet Savaşı`na dahil edecekler. Kabinesinin tamamı İngiliz vatandaşı olan Irak belki de işgale gönüllü “evet” diyecek. Mısır`da ihvan-ı Müslimin hareketini ve ona destek verenleri ortadan kaldıracaklar. Sisi eliyle Mısır`da kan gövdeyi saracak. Direnirse yeni bir CIA darbesi ile Sisi`nin de işi bitirilecek.Ürdün ve Lübnan İsrail tarafından işgal edilecek. Filistin diye bir bölge kalmayacak ve onbinlerce Filistinli katledilerek, Filistin topraklarının tamamı da İsrail`e dahil edilecek. Suudi Arabistan ve bir lokmalık körfez ülkeleri en sona bırakılacak. Çünkü bu savaşların maliyeti kuruşuna kadar bu ülkelerden alınacak. Onlara da, “Sizi şii ve radikal İslam tehdidinden kurtarıyoruz” yalanı söylenecek. En son, bu ülkelerin de işi bitirilecek, Mekke ve Medine birer açık hava müzesine dönüştürülecek.

Dört: Ortadoğu`daki son petrol rezervlerinin 50-70 yıllık süre içerisinde tükenmesi bekleniyor. ABD, İngiltere ve diğerleri petrolü son damlasına kadar sömürmeye kararlı. Aslında şu an petrolün yerini tutacak alternatif yakıtlar hazır. Ancak dev şirketler, petrol üzerinden kurdukları kapitalist sistemi yeni bir enerji kaynağı ile değiştirmek istemiyor. Çünkü, milyarlarca dolar yatırım yapacak ve sonuçta aynı parayı kazanacaklar. Oysa petrol ile ilgili yeni yatırım yapmaya gerek yok. Yeni projeleri petrolün son damlasının bittiği gün devreye sokacaklar.

Beş: Nedir bu yeni enerji kaynakları biliyor musunuz? İlki Bor Madeni. Bizim şimdilik tonunu 60 dolardan ABD`ye sattığımız bor madeni petrolden sonra en büyük enerji kaynağı. Dünya bor rezervinin yüzde 60`ının Türkiye`de olduğunu biliyoruz değil mi? Bor`un özelliği hidrojeni en iyi tutan maden olması. Bor`un uzay araçlarında yakıt (ya da katkı maddesi) olarak kullanıldığını gözünüzün önüne getirin. Dünya rezervinin büyük bölümünün Türkiye`de bulunduğu başka bir maden, TORYUM. Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) Bilim Komitesi Üyesi Prof. Dr. Saleh Sultansoy, Nükleer Santrallerde, gelecekte tamamen toryum kullanılacağını, Türkiye`deki rezervlerin, bin yıllık enerji ihtiyacını karşılayacağını söylüyor. Sultansoy`un yaptığı araştırmaları, ABD`nin yapmamış olabileceğini düşünüyor musunuz? 1950`nin sonlarında ABD`de toryumla ilgili çok üst düzey çalışmalar yapılıyor ve 1960`da toryum araştırmaları bıçak gibi kesiliyor. Acaba bunun nedeni, dünya Toryum rezervinin yüzde 90`ının Türkiye, Rusya ve İran`da bulunması olabilir mi?
Bu enerji kaynaklarını ele geçirmeden, Toryum`u dünyanın enerji kaynağı yapmak, Türkiye, Rusya, iran`a bağımlılık getirmeyecek mi? O nedenle, çalışmaları gizli tutmak, bu madenlere itibar kazandırmamak gerekir. Ne zaman ki bu kaynaklara, 1920`lerde petrole el koydukları gibi söz sahibi olurlar, işte o zaman bir anda bor ve toryumla çalışan santraller, otomobiller, uçaklar, tirenler ortaya çıkar. Bunu da yazın bir kenara.

Altı: Geçmişteki kimi egemen güçlerin, Türkiye`de henüz tasfiye edilip edilmediği meçhul “Gladio” ile bağlantısını artık herkes biliyor. Şimdi, bu egemen güçler, 1950`den beri yönettikleri
Türkiye`de tekrar söz sahibi olmak istiyor ve devlet bunların varlığından haberdar. Bu güçlerin bekledikleri puslu hava, Türkiye`nin etrafı ateş çemberiyken, bir seçim döneminde içerde çıkabilecek karışıklıklardır. 24 Haziran, dış bağlantılı, beli kırılmış, can çekişen bu egemen güçlerin son çırpınışlarını da, mevtaya çevirecektir.

Yedi: ABD, İngiltere ve Fransa (Almanya, Avusturya, İtalya ve Hollanda`nın moral ve para desteğini de alarak) 2018`in sonlarına doğru, Suriye ve İran`a büyük operasyonlar düzenleyebilir. Türkiye`nin Suriye`de önünü kesmek, kuzey koridorunu tıkamak için, çeşitli Müslüman ülkelerden oluşan karma bir orduyu da Münbiç ve güzergahına yerleştirebilir. Böylece Türkiye`yi, Müslümanlarla çatıştırmanın yolunu açabilir. Türkiye, Kuzey Suriye`nin ve kendi güneyinin güvenliğini sağlamak için, kuzeyde yürümek zorunda. Bu yürüyüş için de güçlü bir yönetime ihtiyaç var. Başkanlık sisteminin fiilen yürürlükte olmaması, Türkiye`de bir yönetim zafiyeti arayanların işini kolaylaştırabilir. Onun için, Başkanlık sisteminin tüm kurum ve kurallarıyla bir an önce işlevsel hale gelmesi de 24 Haziran`ı çok önemli kılıyor.

Sekiz: FETÖ`nün uyuyan hücreleri 24 Haziran`dan sonra umudunu tamamen yitirecek. Çünkü FETÖ, efsunladığı müritlerine hala, Erdoğan`ın birkaç ay içinde iktidardan uzaklaşacağını pompalıyor. Milli Savunma Bakanı Canikli, iki gün önce, TSK`da 3 bin yeni FETÖCÜ tesbit edildiğini ve ihraç edileceklerini açıklamadı mı? Daha kaç bin Kripto FETÖCÜ olduğunu bilmiyoruz. 24 Haziran`da Erdoğan, Türkiye`nin ilk Başkanı seçildiğinde, tüm kriptoların umutları suya düşecek ve ya gelip itirafçı olacaklar ya da vazgeçecekler.

Dokuz: PKK, 1992`den bu yana en büyük hezimeti yaşıyor. Özellikle 15 Temmuz sonrası, PKK`nın Fetöcülerden aldığı istihbarat ağının kesilmesi, güvenlik güçlerinin terör örgütüne nefes aldırmamasını sağlıyor. Bir zamanlar ABD`den, Irak`tan izin almadan sınır ötesinde operasyon yapamayan Türkiye, şimdi kimseye sormadan, PKK`lıların tepesine biniyor. 2019`da, etrafındaki savaşın büyümesi nedeniyle baskılandığı bir ortamda seçime gidecek olan Türkiye`nin PKK ile mücadelesinin de kesintiye uğraması, terör örgütünün yeniden palazlanması, ABD ve İsrail`in desteğiyle terörize eylemlerini yeniden başlatması ihtimali vardır. Türkiyi şimdi iki ay içinde seçimini yapıp bitirecek, seçim nedeniyle aylar kaybetmeyecek, bu süre içinde de hem Suriye`deki hem de Doğu`daki terörle mücadelesi kesintiye uğramayacaktır. Bu nedenle de 24 Haziran çok ama çok önemli.

ON: CHP, HDP ile işbirliği yapmaktan, kimi söylemleriyle PKK`ya, kimi eylemleriyle PYD`ye göz kırpmaktan hiç ama hiç çekinmiyor. CHP tabanı kaynıyor ve artık Kılıçdaroğlu ile yola devam edilemeyeceğini yükses sesle dillendiriyor. Kılıçdaroğlu, bu yüzleşmenin paniği ile çoğu zaman ne yaptığını ne söylediğini bilmiyor. CHP yönetimi, PYD`yi, “Vatanı için savaşan kahramanlar” ilan ederek adeta ateşle oynuyor. Kılıçdaroğlu gittikçe daha da agresifleşiyor. Türkiye`yi, siyaseti, ekonomiyi germek için hiçbir çılgınlıktan çekinmiyor. İşte 24 haziran, CHP`nin yeniden Türkiye partisi olmasının ve Kılıçdaroğlu`ndan kurtulmasının da önünü açacaktır. 24 Haziran sadece bir erken seçim değildir. Sadece bir baskın seçim de değildir. Türkiye`nin kilometre taşlarından biridir. Ak Parti-MHP ve BBP bu seçimde yalnızca CHP-HDP ve Saadet Partisi ile mücadele etmeyecek. Cumhur ittifakının karşısında ABD, İsrail, İngiltere, Fransa ve tüm terör örgütleri de saf tutacak.

Allah İslam ülkeleri adına, bölgede tüm Müslümanların haklarını koruyabilecek, korumaya çalışacak, Haçlı saldırısına dur diyebilecek tek ülke olan Türkiye`ye güç ve kuvvet versin. Amin.19.04.2018 18:14:02


Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı