18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümü - ERZURUM

- 15 Temmuz Milli İrade Salonunda düzenlenen töreninden detayları - öğrencilerin Çanakkale ve 15 Temmuz ruhu adlı oratoryum gösterisiERZURUM (AA) - Erzurum 'da, Atatürk Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
Atatürk Üniversitesi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmanın ardından il genelinde yapılan yarışma sonucu ilköğretim grubunda resim, ortaöğretim grubunda şiir ve lise öğrencileri grubunda kompozisyon dalından ilk üçe giren öğrencilere hediyeleri verildi.
Program, öğrencilerin Çanakkale ve 15 Temmuz ruhu adlı oratoryumla sona erdi.Programa, Erzurum Vali Yardımcısı Muharrem Eligül, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Yatkın, İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu Kompozisyon Lise Öğrenci Öğrenciler Ortaöğretim 

18 Mart 2018 Pazar günü yayınlandı